Winzip czy winrar

proszę o poradę?który z tych programów jest lepszy?

Zdecydowanie WinRar !!

dlatego, że:

…i dlatego:

oba są dobre :slight_smile:

ja generalnie zostałem przy winrar’ze

który kolwiek wybierzesz dokonasz dobrego wyboru :slight_smile:

Dla mnie WinRar.

Z jednego powodu - obsługuje archiwa Winzipa ( *.zip)

Winzip nie obsługuje archiwów Winrar -( *.rar )


No i co z tego ??

Ja sam go używam.

Ale akurat nie o tym mowa :smiley:

Jeżeli tylko te dwa do wyboru to zdecydowanie winrar. (Powody podali poprzednicy). Niestety wadą obydwóch jest to że są dostępne za darmo tylko w wersji testowej (trial), potem należy je zakupić. Tej wady pozbawiony jest właśnie:

dostępny na licencji Freeware i obsługujący większą ilość formatów archiwów od programów powyżej wymienionych:

7-ZIP, ACE, ARC, ARJ, BH, BZ2, CAB, DEB, GZ, HA, JAR, LHA, LZH, PAK, PK3, RAR, RPM, TAR, TGZ, TZ, ZIP, ZOO

Dlatego mimo wszystko IZArc :smiley:

ftp://ftp.komputerswiat.pl/programy/arc … zarc34.exe

jezeli juz mowa o tym co obsluguje izarc to wklejone ze strony programu:

7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR,

XXE, YZ1, Z, ZIP, ZOO

Możliwe że najnowsza wersja z serii 3.5 została wzbogacona o nowe formaty, ale jest to jeszcze niestety beta. Ja podałem linka do ostatniej stabilnej wersji która obsługuje formaty wymienione w moim poście :slight_smile:

hmmmm oczywiście polecę winrara bo wiekszość plików w necei jest właśnie nim spakowana, a winzip nie obsługuje tego formatu

Ale jeśli moge doradzic to polecam program 7-zip do ściągniecia na vortalu, jest prawie taki sam jak winrar, w dodatku freeware, i bardzo dobrze pakuje pliki ./.

Ja również polecam Winrara z powodów wyżej wymienionych.

I ja. Uzywam go od już bardzo dawna i spisuje się znakomicie 8)

myślę, że już autor otrzymał porady, dalsze polecanie nie wnosi niczego nowego :lol:

Chyba kpisz. Każdy wie, że międzyplatformowym formatem jest ZIP. Jak przeżuciłem się na Linuksa, ARK (najlepszy kompresator na świecie) nie chciał otworzyć tego formatu. ZIP i tylko ZIP

:twisted:

standarty standartem, a userzy userami

a tu już wina twórców

owszem + rar - dlaczego - wyjaśnienia powyżej

Osobiście mam Win ZIP i Win RAR ale bardzij polecam Win RAR