Wireless adapter, brak internetu

Witam, mój problem polega na tym, że zakupiłem komputer lenovo, i5 2.7 x2, 8gb ram, Intel HD 4000 graphics, płyty głównej nie znam. (szczegółowe parametry mogę podać około 18 kiedy wrócę z pracy). Nie mam karty sieciowej, więc zakupiłem wireless adapter od tp link, model wn823n. Mieszkam w Anglii tak więc trochę się przemieszczam, na 1 routerze (sky) Internet działał ekstra, potem korzystałem z Virgin i tu zaczęly się jakieś kłopoty. Tu po jakiś 2 min od połączenia się z siecią robił się brak dostępu do internetu (ipv6, ipv4. Próbowałem wyłączać nawet ipv) i internet po prostu przestawal działać. Nie było tego problemu natomiast na telefonie czy jakimś innym urządzeniu. Teraz znowu korzystam z internetu od sky. Tu jest podobny problem. 3 telefony oraz inny laptop nie mają problemu z przesłaniem danych, strony normalnie się wczytuja. Pc normalnie się podłącza pod sieć lecz w przeglądarce wyskakuje błąd zazwyczaj jak ‘’, err time out, err connection reset, err connection changed ‘’ tutaj jednak wygląda to tak że raz włączy mi się np film na YouTube, a za 5 min mogę się pożegnać z internetem na cały dzień. Dodam jeszcze że testowałem ten adapter na laptopie, na tej samej sieci i działa bez problemu, dziwi mnje tylko dlaczego w szczegółach sieci u mnie na pc jest to od 1 do 7 mpbs a na laptopie stałe 26mbps. Próbowałem resetu ustawien sieciowych przez cmd, odinstalowalem sterowniki i wgrałem na nowo, nic nie pomaga. System to seven, od wczoraj Windows 10. Czy jest ktoś w stanie pomóc?