Wireless G ADSL2+ MODEM ROUTER ciągle rozłącza

(3d Sdstudio) #1

witam

chodzi o wireless G ADSL2+ MODEM ROUTER - ciągle rozłącza się z netem - co najmniej 10 razy dziennie to się dzieje

jak wyłączę go z prądu i po 10 sek. znowu włączę to jest ok - ale na krótki czas - i tak na okrągło

czego może być przyczyna - Internet mam w netii - tam twierdzą że na łączu wszystko gra

pozdrawiam

-- Dodane 23.12.2011 (Pt) 20:31 --

na dodatek gaśnie zielona dioda INTERNET

(djosdanielos) #2

może masz gdzieś kabel walnięty albo kiepski router który nie daje rady bo np.są słabe parametry linii albo coś z kartą sieciową nie tak powodów może być sporo jak się łączysz kablem czy przez wifi ??jaki masz router ??możesz zrobić zrzut parametrów margines szumu/snr i attenuation/tłumienie.Masz opcje no limits w neti?

(3d Sdstudio) #3

a jak mam zrobić zrzut parametrów? i jakich? a gdzie taka opcję no limits się ustawia?

-- Dodane 23.12.2011 (Pt) 21:50 --

łączony jest kablem

(adam9870) #4

Wchodzisz na stronę konfiguracji routera, w sekcję dotyczącą konfiguracji opcji połączenia z Internetem i robisz zrzuty ekranu. Umieszczasz je następnie na przykład na http://imageshack.us/ albo http://fotosik.pl/. Pomoc - instrukcja obsługi do routera. Czy router stoi w miejscu, w którym na pewno nic mu nie przeszkadza?

(djosdanielos) #5

no limits Pakiet Internetu (z maksymalną prędkością oferowaną na danej linii) w tej opcji internetu płacisz jedną stawkę i masz taką prędkość jaką pozwala ci osiągnąć linia lub masz podpisaną umowę np na 1,2,4Mb i td.gdybyś mógł pożyczyć od kogoś jakiś router to byś sprawdził jak działa na innym czy zrywa stawiam albo na walnięty kabel/gniazdko/końcówkę rj na kablu albo router. możesz mieć kiepską linie i wahania marginesu szumu jak spadnie zbyt mocno to cię rozłącza router i tak w kółko

parametry liniii znajdziesz w ustawieniach swojego routera przeważnie zakładka adsl lub statistic zależy od producenta bo niektóre nie wyświetlają nawet tego

(3d Sdstudio) #6

witm

internet mam w netii i wykupioną konkretną prędkość - gdzie mogę znaleźć no limits?

w pracy mam taki sam router i wszystko gra - a tutaj mam coś chyba nagrzebane czy cuś?

tutaj screeny

acha jeszcze jedno - a czy może tak się rąbać przez nieodpowiednie cyferki w LAN SETUP? i czy mogę na forum je pokazać czy raczej nie?

pozdrawiam

-- Dodane 26.12.2011 (Pn) 18:38 --

i co czy wszystko jest ok z tymi ustawieniami?

(Mskitek) #7

Ustawienia wyglądają poprawnie. Sprawa jest natomiast taka, że coś z netią się dzieje od jakiś 2-3 tygodni. Mi też ciągle rozłączą albo całkiem albo gubi same dnsy (wtedy nie otwierają się strony internetowe, ale np. gg działa). Co chwilę przełączam się między dwoma routerami i tak mój dzień wygląda ;/.