Wireless LAN Driver: Atheros czy Intel?

Mam laptopa Acer Aspire V3-571G i na stronie Acera są sterowniki obydwu tych firm. Zainstalowałem Atheros i niby wszystko działa, ale nie wiem czy na pewno te miałem zainstalować. Jak sprawdzić jakiej firmy powinienem mieć sterowniki? W menedżerze urządzeń teraz mam napisane Atheros, ale zanim zainstalowałem to nie było tam nazwy żadnej.

Skoro działa, to co chcesz sprawdzać (masz kartę Atherosa).

Skoro działa, nie ma żadnych wykrzykników w menedżerze urządzeń, to wygląda na to, że zainstalowałeś właściwe.

Po prostu chciałbym wiedzieć jak to sprawdzić, a nie, że strzeliłem na chybił trafił. I może na Intelu też by działało?

Nie będzie.

Sprawdź Identyfikator urządzenia (kliknij prawym na kartę sieciową, Właściwości, Szczegóły, Identyfikatory urządzenia i wklej pierwszą linijkę do googla).

Jak karta Atherosa miałaby działać na sterownikach do Intela #-o

Jeszcze tylko mi wytłumaczcie po co na stronie Acera są sterowniki różnych firm do konkretnego modelu laptopa? Przecież chyba każdy ma tę samą kartę… I coś by się stało gdybym zainstalował na początku złą czy tylko by nie działało?

Jeden model laptopa może być w kilku konfiguracjach stąd różne sterowniki dostępne na stronie producenta.

O ile dobrze kojarzę nie zainstalował byś złych sterowników ponieważ podczas ich instalacji zwrócony został by błąd o nie odnalezieniu zgodnego urządzenia ze sterownikami.

Otóż nie wszyscy mają te same karty (laptopy o różnych konfiguracjach mogły dostać różne karty, może to też być zależne gdzie laptopy były montowane, do mojego laptopa obecnie jest z 5 sterowników do karty sieciowe).

Pobierz i uruchom to: http://global-download.acer.com/FilesDownload/HWID/HWVendorDetection.exe i wszystko jasne!