Wirtualizacja a Sagem Fast800

Siemanko.

Chciałbym zacząć zabawę z wirtualizacją i mam pytanie dotyczące właśnie dostępu do internetu poprzez modem USB.

Mam zamiar postawić wirtualną maszynę z Win Xp programem VMware player i tutaj właśnie nasuwają się moje wątpliwości- czy posiadając internet ADSL przez modem Sagem Fast800 będę mógł bez problemu mieć dostęp do internetu w systemie gościa? Czy może będą z tym jakieś problemy, a może w ogóle się nie da?

Nie chce na darmo instalować programu i dlatego chce rozwiać moje wątpliwości wcześniej :wink: Mój system to Win 7 64bit.

Chyba dobry dział #-o

P.S. VMware player to chyba dobry wybór, czy może lepiej Virtualbox?

Kiedyś też korzystałem z modemu USB i Virtualboxa i nie było problemu z internetem przez NAT na maszynie.

Potwierdzam to co mówi Longhorn2009 , kiedyś bardzo często używałem VirtualBox’a i nie było problemu z netem na wirtualnej maszynie. Co do wyboru programu to się nie wypowiem bo używałem tylko VirtualBox i Virtual PC.

Ok, dzięki za odpowiedzi gdy będę miał chwilkę wolnego czasu zacznę się w to bawić :wink: .

Zależy w jaki sposób chcesz korzystać z modemu. Masz kilka możliwości możesz albo mostkować połączenie sieciowe z systemem gospodarza, albo możesz maszynę postawić za NATem, albo podłączyć modem przez USB bezpośrednio do maszyny wirtualnej.

Pozdrawiam!

A która opcja jest najlepsza i najprostsza w konfiguracji dla początkującego? :wink:

Według mnie NAT i tak jest standardowo w VirtualBOX.

Dzięki za odpowiedzi. Zainstalowałem i wszystko pięknie pracuje :wink: . Nawet nic nie musiałem ustawiać net po prostu odrazu był na wirtualnej maszynie :smiley: .

Teraz czas na zabawę :wink: .