Wirtualizacja-Co i jak?Jakiego programu wybrać?

Siemka!

Dziś przyszedł mi pomysł:Nudzi mi się, postawie sobie wirtualną maszynę z Windows XP, będę tam testował różne nakładki zmieniające wygląd?wgrywał wirusy.

Tylko nie wiem co wybrać:Virtual PC czy VirtualBox??Jak napisałem, potrzebuję akceleracji 3D (niektóre bajery do systemu są w 3D), dostępu do internetu (choć niekoniecznie), jeżeli nie dostępu do neta, to dostępu do pendriva, w końcu trzeba jakoś przenosić pomiędzy systemami instalki programów.

Jakiego programu użyć???Jak postawić system windows XP???Ile ramu dać do mojej konfiguracji komputera???Jaką pojemność dysku???Doradźcie coś :smiley:

Z góry wielkie THX!

PS.Config:

dysk:200GB, ram:2 GB, Amd Athlon X2 5200+ Grafika zint. Geforce 6100 256 mb. płyta główna:NIe wiem, jakaś MSI (Everest nic nie wie na temat modelu płyty głównej.)

Virtual PC.

Masz 3D

Jest dostęp do neta

Możesz grzebać w swoich dyskach

Możesz postawić XPeka, a wirtualny dysk 5GB powinien starczyć, a RAM możesz dać 512MB

Z zasobami:

tak myślałem, ale jak widzi dyski, to chyba wirus może na nie wejść, a wtedy to już się przeniesie na system matkę???Czy nawet jak widać partycje systemu-matki wirus nie ma prawa na nie wejść???Jak to jest???Czy połape się w instalacji wirtualnego systemu???Sam system bez problemu, ale instalacja wirtualnego systemu (przydzielanie dysku, pamięci ram), nie jest trudna???Ile przydzielić ramu na kartę graficzną???jak radzicie??Prosiłbym jeszcze o plusy i minusy programów:

Virtual PC oraz VirtualBox

Chodzi Ci o dyski fizyczne w systemie. Nie w Virtual??

żeby przeglądać dyski musisz zainstalować taki jakby sterownik. On się znajduje w folderze programu (C:\Program Files\Microsoft Virtual PC\Virtual Machine Additions) i to jest obraz i go montujesz i potem instalujesz w virtualnym systemie, potem w ustawieniach programu podajesz mu jaki to ma być dysk i on widnieje jako dysk sieciowy. Bez instalacji tego sterownika nie ma dysków fizycznych w Virtual.

Myślę, że dobrze wytłumaczyłem.

adam749 , dobrze, dziękuje, ale mógłbyś odpowiedzieć na pozostałe pytania???Jak będę przenosił programy pomiędzy Virtualną maszyna a systemem- matką???Mam pendrive, a czy internet na virtualu muszę ustawiać, tak jak na normalnym systemie?(tzn.adresy IP,DNS’y i inne??)

Internet będzie odrazu i nic nie trzeba ustawiać. Co do tych programów to możesz zrobić ten dysk co wyżej napisałem bo podłączać pena nie próbowałem i niewiem czy zadziała.

acha, to jak jest internet, to mi to wystarcza.No i ponawiam pytanie, bo bez tego nie ruszy żaden wirtualny system:Ile dać ramu na graficznej???Czy do instalacji nakładek zmieniających wygląd starczy 16 mb???mam 256, czy może dać ze 64 mb???Jak myślisz???

Z czego co wiem to na grafe się nie ustawia. Może mam starszą wersje, ale w tej co ja mam to się nie ustawia. Daj mu ile uważasz jak by coś nie tak to zawsze możesz zwiększyć.

a czy jest coś takiego, czego nie ma w Virtual PC, a jest w VirtualBox???Na Virtual PC:Mógłbyś zrobic małą instrukcję, jak zainstalować Windows XP na Virtualu?

Tak samo na w realu. Wkładasz płyte i odpalasz maszynę. Na górze masz do wyboru napęd to wybierasz ( do którego włożyłeś płyte) i postępujesz wg instrukcji na ekranie.

Niewiem, bo nie instalowałem VB.

Dobrze, dziękuje ci za pomoc, adam749. Jutro instalacja Virtualnej maszyny, no i testowanie wszelkiej maści progsów :smiley:

OK,zainstalowałem XPeka na virtualu, ale neta odrazu nie było, ustawiłem adresy IP, wyłączyłem w głównym systemie neta, niby się łączy i nie może się połączyć, co zrobić???Nie trzeba czegoś doinstalować??Jeszcze jedno pytanie: Jak przechodzić między myszka w Virtualu a myszką w matce???czy usze cały czas wyłączać virtuala???