Wirtualna maszyna bez IVT

Czesc, poszukuje programu który umożliwi mi stworzenie wirtualnej maszyny bez Intel Virtualization Technology (mój komputer tego nie ma) widzialem na internecie i podobno da się wlaczyc maszyne 32 bitowa bez IVT, ale niestety i to nie zadziałało. Myślałem też nad Microsoft Azure, ale czekam tez na wasze propozycje.

virtualbox? qemu?

No własnie virtualbox odpada, a qemu obczaje za niedlugo

Jeszcze zostaje oddać ten PC do „muzeum”, bo pewnie po rodzicach lub młodych dziadkach (około 50 lat, rodzice koło 30 a ty jakieś 12 lat).

Opcjonalnie nie rób tego na tablecie z Androidem.

Dzieki za zbedny komentarz, pomogl mi

1 polubienie

Większość maszyn wyprodukowana przez ostatnie 10 lat posiada procesor obsługujący sprzętową wirtualizację.

Nawet athlon 64 X2 którego używałem w 2007r. miał AMD-V.

Virtualbox nie wymaga sprzętowej wirtualizacji, program będzie bez niej działał ale wolniej i mocniej obciążając CPU.

No wlasnie uzywalem virtualboxa, i wyskakuje error ze potrzeba intel virtualization technology

to trzeba się zająć odpowiednim ustawieniem VIRTUALBOXA. Co będziesz wirtualizował?

Windowsy, do testów

A co z VMware sprawdzales czy nie mialby jakiejs free wersji? Jak pamietam tam byl VMware Player bezplatny

Tryb emulacji został porzucony począwszy od VirtualBox 6.1.0 (Dec 2019):
Quote:

Virtualization core: Drop recompiler, i.e. running VMs now needs a CPU supporting hardware virtualization

Pozostaje albo instalacja starszego VirtualBox albo qemu. Można spróbować Vmware player.

Jaki to CPU? Bo wątpię żeby np. windows 10 działał znośnie na jakimkolwiek procesorze bez wsparcia dla wirtualizacji.

Ten ma bugi, że nie lubi w tle otwartego Chrome/Firefox/Github desktop.

Ja nie spotkałem się z takim problemem.