Wirtualna Maszyna pod Vistą i Linux - co polecacie?

Nie za bardzo wiedziałem, gdzie ten temat umieścić, więc jeśli w złym dziale to przepraszam. Chodzi mi o jakiś sprawdzony emulator wirtualnego PC (ten od MS?) działający bezproblemowo pod Vistą oraz polecenie mi jakiegoś systemu z rodziny Linux, który da się łatwo emulować oraz da się na nim łatwo zainstalować neostradę z modemem Sagem F@ST 800 (fajny byłby też link do instrukcji instalacji). Generalnie system potrzebny mi jedynie do gier freeware napisanych pod linuksa. Z góry dzięki za pomoc!

jako maszyna to Virtualbox, linux - dowolny, opensuse, pclinuxos

jak masz neo na Viście to wystarczy, na systemie emulowanym nie trzeba instalować neo a interent i tak będzie działał :slight_smile:

są , na linuxa - VMWare, VirtualBOX,

na Windę zaś, Microsoft Virtual PC(najnowsza wersja działa w Viście) oraz VMWare.

MS Virtual PC stanowczo odradzam bo zdecydowanie najgorzej obsluguje systemu unixowe.

Virtualbox (darmowy) i VMware Workstation (płatny) są najlepszymi wyborami ale jak działają pod vistą to nie wiem.

A i nie wiem jak z neostradą na wirtualnej maszynie ale chyba da sie?

da się działa routing :wink:

przecież emulowany system może korzystać z połączenia internetowego hosta…

Więc spróbuję Ubuntu 7.05 i VBox, dzięki. :slight_smile:

jak już ubuntu to polecam orginał 7.04 a nie jakieś tam polskie przeróbki :slight_smile: spolszczenie gnome sobie sam dociągniesz.

Niestety, wiesza mi się Ubuntu 7.05 po emulacji w VBox i wybraniu jakiejkolwiek opcji w menu startowym…

a jak masz skonfigorowanego VBox’a?

polecam vmware

u mnie opensuse 10.3 lata na VBox, tyle, że VBox pracuje również na linuksie :slight_smile:

Wirtualny dysk 12 GB, 512 MB RAM i jako Linux 2.6 - próbowałem ten sam system odpalić na MS Visrtual, tam przynajmniej wiesza mi się dopiero na “loading, please wait…” -.-

a jak z ustawieniami ACPI i APIC?

No tak, ruszyło dopiero po odblokowaniu obu :slight_smile:

EDIT: kolejny problem. :confused: Ubuntu ładuje się jako LiveCD, ale przy próbie instalacji pojawia się “tworzenie przestrzeni wymiennej na partycji #5 urządzenia IDE Master (hda) nie powiodło się”. Jak mam to ustawić ręcznie, skoro widzę jedną partycję w menedżerze i ustawiam ją jako / ext3 9,5 GB, a następną daję jako swap i pojawia się powyższy komunikat przy próbie instalacji?

IMO, może być z tym trochę trudno - pamiętaj, że z 3D na wirtualnej maszynie jest ciężko (na razie to tylko płatne VWware ma wsparcie dla 3D na wirtualnym systemie (ale i tak ten projekt jest (z tego co mi wiadomo) w fazie alpha)).

Jeżeli to nie są żadne gry 3D - myślę, że problemów nie będzie.

To tak BTW :slight_smile:

Pozdrawiam.

Nie, raczej mi chodziło o gry 2D. I już sobie poradziłem, wystarczyło puścić instalkę bez swapu i dorobić go już spod linuksa.