Wirtualna maszyna xp w windows 10 home

Witam,

chciałem zainstalować maszynę win Xp na moim Win 10 home, ale dowiedziałem się, że do tego potrzebne jest posiadanie na kompie menedżera Hyper-V, a to z kolei jest dostępne w wersji Win 10 Pro.

Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe zainstalowanie maszyny wirtualnej win Xp w jakiś inny sposób, aniżeli z wykorzystaniem narzędzi dostępnych tylko w wersji Pro?

Chciałem maszynę wirtualną do uruchamiania gier, które rewelacyjnie działały na win Xp, a niestety w Win 10 działają beznadziejnie, tj. komputer nie zapamiętuje wyników, zmienia ustawienia gry i wgl do d.py jest. Może jeśli nie da się wgrać wirtualnej maszyny, to chociaż dałoby się dostosować te gry tak, aby działały jak należy? Nawet w Win 7 działały bardzo dobrze, ale niestety zrobiłem upgrade do 10-tki i wszystko szlag wziął.

Program virtualbox, w nim postawisz maszynę wirtualną z Xp i nie tylko pod win 10 home.

Tyle, że maszyna wirtualna nie nadaje się do grania.

nie nadaje się, ale czasem można, za pomocą vmware i jego sterownika 3d nawet skyrima uruchomiłem, który jako tako działał

1 polubienie

Jak to nie nadaje się? Dlaczego? Przecież to tak jakby był win Xp.

Chociażby ze względu na brak sprzętowej akceleracji 3d w darmowych programach do wirtualizacji. System gościnny nie będzie miał pełnego dostępu do hardware (co najwyżej częściowy) co spowoduje to, że gra albo nawet się nie uruchomi albo będzie niegrywalna.
Taka sytuacja jest z resztą podzespołów łącznie z np kartą dźwiękową.

OK. A co byś proponował w celu uzyskania normalnej grywalności gry Rollcage z 1999 roku? Gra otwiera się na win 10 home, ale nie zapamiętuje wyników, wyłącza się czasem w trakcie gry, resetuje ustawienia. Na Win 7 działało normalnie.

Gra może mieć problemy z systemami 64 bit. Najlepsze wyjście to instalacja osobnego OS na drugiej partycji. To wymagałoby jednak osobnej licencji.

Zainstaluj jako drugi system.