Wirtualna maszyna z opcją podziału internetu

Hej, od razu mówię że nie mam pojęcia jak to nazwać, więc może ktoś zmienić nazwę tematu. Szukam Wirtualnej maszyny, która posiada opcję tak jakby podziału sieci to znaczy na komputerze jest internet z routera a na maszynie wirtualnej internet z telefonu, dałoby radę taką ogarnąć, jedyną jaką znam to VirtualBox. Proszę o szybką pomoc, jakby ktoś czegoś nie zrozumiał to pytać śmiało.

Tak, możesz np podłączyć modem usb i udostępnić go maszynie pracującej w virtualbox.

W ten sposób na systemie hosta będziesz miał internet z routera, a na maszynie uruchomionej w virtualboxie internet 3G/LTE.

A z telefonem da się też tak zrobić? Włączam udostępnianie internetu w telefonie, podłączam do kompa telefon przez USB i zadziała tak samo?

Przez USB chyba nie, trzeba by przejrzeć dokumentację androida. Ale wydaje mi się że tak się nie da.

Jak już to gdzie to znajdę w ustawieniach virtualboxa?
Ja bym chciał właśnie przez USB lub po prostu bez jakiś urządzeń. A może inna maszyna wirtualna posiada opcję z usb?

Wydaje mi się, że istnieje jakiś sposób, żeby zrobić tak:
Internet z telefonu na virtualboxie
Internet z komputera na komputerze.
Oczywiście nie musi to być VirtualBox, tylko żeby była taka opcja, może wypowie się jeszcze ktoś, bo potrzebowałbym czegoś takiego bez kupowania jakiś adapterów/modemów.

A jaką drogą wpuścisz internet do środka?
Z telefonu jak… przez wifi?
z routera jak… kablem, przez wifi?

Nie przez wifi do komputera, przez kabel lan.
Telefonem nie wiem jak mam kabel usb i nim bym chciał.

Szukaj pod nazwą usb tethering. Ale jak mówiłem nie wiem ile telefonów posiada taką funkcję, czy działa to z każdą wersją androida itd.

Ja mam samsunga j7 2017.
Właśnie o takim udostępnieniu internetu dla maszyny wirtualnej mówię, dla komputera to nie problem tak zrobić, ale jak to zrobić dla maszyny wirtualnej żeby na komputerze był net z kompa a na vm. z telefonu?

Nie wiem nie testowałem z telefonem, ale jedno jest pewne. W przypadku VirtualBox musisz mieć zainstalowane rozszerzenia Oracle VM VirtualBox Extension Pack.

VirtualBox -> Plik -> Globalne ustawienia -> Rozszerzenia.

Rozszerzenia pobierzesz stąd - obojętnie który plik z końcówką .extpack:
http://download.virtualbox.org/virtualbox/6.0.0/ .

Potem uruchom system wirtualny, podłącz telefon przez USB i w systemie gościa sprawdź czy cokolwiek da się z tym zrobić.

@marcin82 Zrobiłem tak jak mówiłeś. System wirtualny nie widzi telefonu a jak włączę router usb w telefonie to tylko system hosta widzi ten internet.
System hosta widzi telefon a system w maszynie wirtualnej nie.

W ustawieniach maszyny wirtualnej włączyłeś USB2.0 i dodałeś urządzenie na listę?

Nie, teraz zrobiłem i widzi telefon a jak to zrobić z tym internetem?

To ktoś wie jak to zrobić żeby udostępnić internet z telefonu do vb?

Zajrzyj:
https://www.howtogeek.com/170302/the-htg-guide-to-tethering-your-android-phone/ .
https://pruski.komorkomania.pl/33300,jak-udostepnic-internet-z-telefonu .

Dla pewności eksperymentu wyłącz kartę sieciową w ustawieniach maszyny wirtualnej gościa.

Z tego co widzę to są te same poradniki w innych wersjach językowych. No ja robię to tak:
Uruchamiam dane komórkowe i przechodzę w ustawienia potem połączenia, udostępnianie internetu i zaznaczam opcję router USB. * Android 7.0 Nougat

Przecież mogą być zmiany z wersji na wersję Androida. Popróbuj i napisz czy działa -może komuś się przyda.

1 polubienie

Mi się wydaję, że to trzeba coś pogrzebać jeszcze w ustawieniach sieci virtualboxa.

Co mam próbować?