Jak udostępnić internet z telefonu dla wirtualnej maszyny (virtualbox)

No to jeszcze napisz jak podłączasz komputer do telefonu. Operujesz domyślnymi bramami, ew. routingiem i tyle.

1 polubienie

Najprościej to podłączyć telefon przez USB, przekierować urządzenie do VBoxa, udostępnić Internet przez USB.

1 polubienie

Dodaj do urządzeń USB w wirtualnej maszynie telefon z włączonym udostępnianiem internetu.
Powinno zadziałać.

1 polubienie

Czyli do kompa podłączyć usb i co dalej, ja nie ogarniam za bardzo :frowning: Co po podłączeniu usb do kompa?

Włączasz udostępnianie po USB na telefonie i robisz wg instrukcji:

Tyle, że Ty zamiast pendrive montujesz swój telefon.

W poprzednim wątku dotarł(liśmy) do punktu, w którym telefon jest wykrywany przez system wirtualny:
Wirtualna maszyna z opcją podziału internetu .

@marcin82 Nikt nie odpowiadał, więc założyłem nowy, poza tym wydaje mi się, że ten dział jest bardziej odpowiedni. Co do odpowiedzi kolegi @MatX1 spróbuję i dam znać jak poszło.

A masz jakiś wolny adapter wifi?

Chyba nie.

Ja tam bym to rozwiązywał na poziomie routingu od strony hypervizora a nie passthrough USB. Adaptor wifi to koszt 5-10zł.

Bez adaptera też się da, ale nie wydaje mi się to do przejścia dla niego :wink:

Zero informacji, więc trudno zaproponować jakiekolwiek sensowne rozwiązanie.
Jeżeli wirtualny system wykrywa obecność telefonu to jakie zgłasza komunikaty?
Nie pyta o sterowniki?
Nie próbuje instalować żadnych urządzeń.
W ogóle co to za wirtualny system? Windows? Linux? BSD? QNX? OSX?

No właśnie szukam prostego rozwiązania.

Kolega “szuka sposobu” a Ty zadajesz takie skomplikowane pytania… lepiej byś podał sposób :wink:

Dokładnie - weźmy się i zróbcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najprościej to tak:
1.Bierz włącz hotspot wifi w telefonie
2.Bierz jakąś karte wifi usb
3.W ustawieniach Virtualbox przekaż tą karte wifi dla maszyny wirtualnej i nie dawaj żadnej karty sieciowej
4.po uruchomieniu podłącz virtualke przez wifi,wpisz hasło do wifi
5.korzystaj z internetu z telefonu

No to widzisz, pisałem to, ale to przerasta kolegę.

Czyli nie da się tego zrobić bez adaptera? Ogólnie w wirtualnej maszynie system widzi ten telefon i można normalnie przesyłać pliki, wtedy oczywiście telefon znika z komputera hosta.

No to przełącz telefon tak, żeby udostępniał internet. Zrób to tak samo, jakby nie była to maszyna wirtualna.

Zastanawiam się, dla jakich celów forsujecie pomysł karty WLAN. Telefon swoim sterownikiem również tworzy kartę sieciową, która zachowuje się bardzo podobnie do tej sprzętowej.