Wirtualna pamięć

Mój problem jest taki od pewnego czasu wykorzystanie pamięci wirtualnej nie spada poniżej 78%. Z tego powodu komp mi zwolnił.Nawet jeżeli nie gram to chodzi jak żółw Więc jak gram to sie nie da mam następujące pytania

1.Czy da sie to obniżyć?

2.Czy jedynym sposobem jest dokupienie ramu.

3.Kiedyś everst wyświetlił coś takiego ponad połowa pamięci jest wykorzystywana przez AGP

W Twoim przypadku raczej nie.

IMO tak. Chyba, że pomoże…

… zmniejszenie wartości ‘AGP Aperture size’, gdzieś w ‘Advanced options’ w BIOS’ie komputera.

Chociaż 256MB RAM to dość mało, nawet jak na system XP. Dla pozostałych aplikacji i procesów zostaje już bardzo mało :).

Ja wiem że mało ale do tej pory to nawet gothic 2 poszedł NFS most wanted i nie było problemu

W"AGP Aperture size" nie przyjdzielajmy połowy ilości pamięci RAM, lecz 1/3 jedną trzecią w przeciwnym razie każdy program diagnostyczny będzie sugerował zmianę. Kolego, MariuszListecki używasz komputera głównie w pracach biurowych więc 64 MB wystarczy dla ‘AGP Aperture size’. Osobiście tyle mam, ponieważ BIOS mojej płyty głównej większej wartości w polu wyboru nie posiada.

Zmniejszenie użycia wirtualnej pamieci można dokonać przez wyłączenie programów z autostartów, zastąpienie programów anywisurowych wersjami mniej pamieciożernymi, zmuszenie Windows XP, aby przy 95% zajętego RAM-u a nie przy domyślnych 80% zaczął korzystać z pliku wymiany. W twoim wypadku, kolego 33 MB masz do zagospodarowania.

Avast za dużo pamięci nie pożera.

A dodatkowo chodzi tylko bitconect 0.94

I jeticoFirewal

Avast może i nie.

Ale bitcomet na pewno ;]

Z Twoją ilością ramu to bym się przerzucił bez zastanawiania na uTorrent.

No i nie wiem czy to na znaczenie w trayu mam ikonę od połączenia sieciowego Ale do tej pory działało wszystko ok

Jeżeli chodzi Ci o ikonkę połączenia lokalnego i jeśli tego nie używasz to możesz to wyłączyć.

No właśnie ja mam radio i każdy włączenie kompa to niespodzianka mam skrót ale nie zawsze sie odświeży

Teraz trochę Cię nie zrozumiałem :stuck_out_tongue:

Ale napiszę co ja miałem na myśli.

start -> panel sterowania -> połączenia sieciowe i internetowe -> połączenia sieciowe.

I teraz tak jeśli nie używasz połączenia lokalnego to klikasz PPM na połączenie lokalne i dajesz wyłącz.

To pozwoli odzyskać pare MB pamięci przeznaczonej na obsłużenie tego połączenia.

Oczywiście jak używasz tego połączenia to nie wyłączaj :wink:

no ja go używam

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 12:53

No to ja też ci napisze o co mi chodziło

1.Chodzi o monitoring połączenia

2.Ta ikonka pokazuje nawiązywanie połączenia z netem

3.Bardzo często sie zdarza że wyskakuje wykrzyknik czyli brak neta w wolnym tłumaczeniu.

4.Sprawa wygląda tak jak włączam kompa to na tą ikonkę jak na zmiłowanie boskie

Czekam może nie na ikonkę tylko na to czy jest wykrzyknik czy go niema