Wirtualna tablica - z tabletu iPad od razu na PC

Witam,

prowadzę zajęcia na uczelni (obecnie w formie zdalnej) i dosyć często muszę coś narysować studentom. A w przyszłym semestrze mam z nimi taki przedmiot, że rysowanie różnych schematów będzie kluczowe. Na razie robię to w Paincie, ale wiadomo, że myszką wychodzi strasznie koślawo.
Szukam więc aplikacji (darmowej), która pozwoliłaby rysować na tablecie (iPad) a obraz w czasie rzeczywistym byłby przekazywany na mój komputer. Dalej już sprawę załatwi udostępnianie ekranu.
Przydałoby się to też podczas przygotowywania prezentacji na zajęcia - mógłbym narysować jakiś schemat na tablecie i od razu mieć go na komputerze do wstawienia na slajd (bez potrzeby zapisywania screena na tablecie i wysyłania go mailem). Jest w ogóle taki program ?

Z góry dziękuję za pomoc

MS Paint nie dogaduje się z tabletem graficznym?

Problemem jest bardziej to, że potrzebna mi będzie sunchronizacja - to co narysuję na tablecie musi się od razu pojawić na komputerze. Paint chyba do tego nie wystarczy. No i raczej nie jest dostępny na tablety z iOS.

Nie lepszym rozwiązaniem byłoby logowanie z tableta do konferencji jako kolejnego użytkownika i rysowanie bezpośrednio na nim?
Poza tym można się logować przez pulpit zdalny na komputerze za pomocą tableta i tak rysować. Nie wiem na ile to wygodne. Do użytku osobistego można używać np. noMashine.

Do tego służą programy do rysowania schematów takie jak chociażby aplikacja online draw.io

Jest to jakiś pomysł, ale w systemie uczelnianym do zdalnych zajęć może być problem z przełączaniem udostępniania ekranu między 2 użytkownikami.

Gotowe kształty na pewno się przydadzą, ale myślę tu raczej o schematach rysowanych “z ręki” - rysikiem (jak piórem/długopisem) na tablecie.

Wypróbuj noMachine, nie ma tego problemu. Inna sprawa, że są drobne opóźnienia przy wprowadzaniu i to może denerwować.