Wirtualne dyski - dlaczego dane są na fizycznym?

Witam,

nie bardzo wiedziałem, w którym dziale napisać ten temat dlatego na ogólnym. Jeśli coś - proszę o przeniesienie.

Chodzi mi o wirtualne dyski, o których ostatnio DP tak często piszą. Nie rozumiem jednej kwestii w tym wszystkim i jak to zmienić.

Mianowicie o wrzucane pliki na taki dysk, które i tak zapisują się również na fizycznym dysku.

Przykładowo zdjęcia z wakacji - chcę umieścić na wirtualnym dysku bo nie mam miejsca już. No to synchronizuję folder takim skydrive, czy google drive i pliki zostają.

Niby wszystko miło, ale teraz zdjęcia zajmują 2 razy tyle. Co z tego, ze je usunę z fizycznego dysku, jak i tak przy późniejszej synchronizacji i tak się pobiorą na nowo z chmury.

Nigdzie nie mogę znaleźć tego co zrobić żeby foldery, które właduję na chmurkę zostały tam i już się więcej nie synchronizowały na kompa. Dopiero jakbym chciał to klikam pobierz i już.

Pozdrawiam

natus08

Można, nie używaj aplikacji, a pliki wrzucaj przez web.

Tak, ale na takim skydrive to można się gumowym jabłkiem pociąć jak się wrzuca przez web. Dlatego używam aplikacji i na nich szukam rozwiązania.

Może ustaw folder ten który masz ze zdjęciami podpięty do SkyDrive na Tylko do odczytu ;)?

Niestety dalej tak samo - synchronizacja w obie strony.

Aplikacja SkyDrive niestety nie umożliwia wyłączenia niektórych z folderów z dwustronnej synchronizacji. Głupie to niezmiernie, ale tak jest po prostu. Też myślałem, że po prostu niektóre rzeczy wyrzucę na SkyDrive, a tutaj mi znów wróciły na dysk.

Możliwe, że odpowiednia opcja zostanie dodana w następnej wersji.