Wirtualne miasto na podstawie zdjęć


(wolfram.) #1

Jako że się robi ciepło ja i kilka osób wpadliśmy na pomysł aby na forum promować nasze miasto. A jak chcemy to zrobić ? Tu jest właśnie problem bo marzy nam się zrobienie wirtualnego miasta. W większości pewnie w tym momencie wywołałem uśmiech na twarzy bo skojarzą sobie pewnie to z grą SecondLive gdzie są całe miasta wirtualne. Nie nie moi drodzy nie chodzi nam o coś takiego lecz o dużo skromniejszy projekt. Coś w TYM stylu. Po prostu chodzi o to aby zrobić zdjęcie ulicy i żeby można było po niej chodzić przybliżając się do obiektów podobnie jak w tej grze. Czyli podsumowując chodzi o zebranie w całość kilkuset zdjęć i połączenie je w jeden wielki obraz coś jak to robią programy do "panoramy". Mam nadzieję że ktoś rozszyfrował to co napisałem bo powiem szczerze sam się trochę pod koniec zamotałem :wink:


(Blotny) #2

Photosynth + Blender?


(niezDarek) #3

tylko ciekawe jak scali obraz z photosynt z blenderem ??


(Blotny) #4

Nie wiem, ciężko zrobić "automatycznie" takie coś. Ew. motion-capture, ale to kosztuje.


(wolfram.) #5

Photosynth w tej chwili wydaje się jedynym dostępnym jako tako narzędziem. Blender odpada bo to inna liga programów :wink: A to ma być amatorskie proste połączenie tak aby przedstawić rynek i ewentualnie w przyszłości jakieś inne ulice.


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #6

chodzi ci o Coś takiego?


(Maciejpiechocki) #7

lub takiego rumuńskiego http://norc.pl


(wolfram.) #8

ProTofik , dokładnie o czymś takim mi się marzy :slight_smile: Kolegi Maćka też jest fajne ale Twój przykład wymiata. Szkoda że zwykły śmiertelnik nie może czegoś takiego zrobić :frowning:


(niezDarek) #9

może zwykły śmiertelnik takie cos zrobić w Photosynth, :stuck_out_tongue:


(wolfram.) #10

A mi szczerze powiem że nie wychodziła zbytnio zabawa w Photosynth.

Będę musiał poczytać jakieś tutki oraz manuale i może efekt końcowy będzie jako tako względnie ciekawy.