Wirtualny dysk -gdzie załozyc?

Witam !!

Poszukuję tzw. wirtualnego dysku na którym mogę zapisywac swoje np. zdjęcia i nie tylko. Nie chodzi mi o pocztę typu gmail tylko typowy wirtualny dysk.

Najlepiej gdyby to było po polsku :slight_smile:

A ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć?

http://edysk.pl

Poza tym użyj :szukaj:

Szukałam na googlach ale nic ciekawego nie znalazłam , inaczej bym tematu nie zakładała :?

Jesli chodzi o kasę to nie mam pojęcia ile takie coś moze kosztowac.

Pojemnosc do 1 Gb narazie …

załusz se wirtualego peceta przy pomocu VMware Serwera http://www.vmware.com oto wskazuwki :

Pobieranie i instalowanie VMware Serwera

Aby zainstalować program, najpierw musisz ściągnąć go z Internetu. Ponieważ VMware Serwer ma sporą objętość (ok. 150 MB), ściąganie wersji instalacyjnej trochę potrwa. Przykładowo, w przypadku łącza o przepustowości rzędu 512 kbps czas pobierania wynosi ok. godziny.

1 . Uruchom przeglądarkę internetową, w polu adresowym wpisz http://www.vmware.com i naciśnij [Enter].

2 . Kliknij Downloads w górnej prawej części okna. Nowo otwartą stronę przewiń na koniec i w dziale :

(FREE Virtualization Products) wybierz VMware Server.

3 . Zostaniesz przekierowany na kolejną stronę. Jeśli jesteś na niej po raz pierwszy , kliknij przycisk (REGISTER NOW), aby otrzymać klucz aktywacyjny.

4 . Uzupełnij formularz, wpisując swoje dane osobowe *Frist Name *Last Name oraz kontaktowe *Company *address 1. Obowiązkowo należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiastką. Gdy to zrobisz, kliknij Submit.

5 . Zostaniesz przekierowany na stronę, na której zobaczysz przydzielone ci darmowe numery seryjne . Zapamiętaj je, gdyż będą potrzebne do uruchomienia aplikacji. Możesz je wydrukować, klękając Print this page.

6 . Na dole strony przy VMware Serwer kliknij Download now. Wyświetli się licencja. Zatwierdź ją przyciskiem Yes. Następnej stronie wybierz ( Binary (.exe)). Rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego.

Instalowanie VMware Serwera

1 . Uruchom pobrany plik .exe, który zostanie rozpakowany do folderów tymczasowych. Poczekaj na pojawienie się pierwszego okna kreatora instalacji i kliknij w nim Next >.

2 . Zaakceptuj licencje oprogramowania, zaznaczając opcje (I akcept the terms in license agrement)

Kliknij Next >.

3 . W kolejnym oknie instalatora zaznacz opcje Complete, nastąpi pełna instalacja pakietu. Kliknij Next >.

4 . Teraz najprawdopodobniej zobaczysz komunikat informujący o braku zainstalowanego składnika systemu – IIS (jest on potrzebny do pełnego wykorzystania funkcji VMware Serwera ). Szczegóły instalacji IIS opisujemy w ramce Babla bla później napisze;) Możesz zrezygnować z instalacji IIS , klękając OK.

5 . W kolejnym kroku instalatora, wybierając Change…

możesz zmienić domyślne ustawienie miejsce instalacji programu. Kliknij Next >.

6 . Instalator poprosi o wyłączenie funkcji automatycznego uruchamiania płyt CD w celu znacznego ułatwienia korzystania z napędu optycznego w wirtualnym komputerze.

Zaznacz opcję : Yes diable autorun i naciśnij Next >.

7 . Kliknij Install. W polu Serial Numer podaj klucz programu, który otrzymałeś w e-mailu podczas rejestracji na stronie WWW producenta. W ostatnim oknie instalatora kliknij Finisz. Program VMware Serwer jest już zainstalowany. Teraz możesz przejść do kolejnego etapu działań – konfiguracji wirtualnego PC.

Tworzenie wirtualnego komputera

Oprogramowanie,udające” komputer masz już zainstalowane. Kolejny etap to konfiguracja wirtualnego peceta: pamięci RAM, jaką ma dysponować, przestrzeni na wirtualnym dysku twardym, ewentualnego dostępu do sieci lokalnej itp. Masz do wyboru konfiguracje prostą lub zaawansowaną. Pierwsza jest łatwa, ale mało elastyczna, druga – trudniejsza, ale daje możliwość wpływania praktycznie na każdy aspekt działania wirtualnego komputera – prezentujemy obie.

Prosta konfiguracja

wirtualnego peceta

1 . Kliknij,Start”. Potem wybierz kolejno ,Wszystkie programy >” oraz ,VMware Serwer>” i uruchom aplikacje ,VMware Serwer Console”.

2 . Jako typ uruchomienia wybierz ,Local host” co spowoduje uruchomienie programu na lokalnym komputerze.

3 . W oknie głównym programu kliknij ikonę ,New Virtual Machine” (możesz również wybrać z menu ,File”, ,New” i ,Virtual Machine…” i poczekaj na zgłoszenie kreatora konfiguracji.

4 . W pierwszym oknie kreatora kliknij ,Dalej>". Następnie wybierz rodzaj konfiguracji. Zaznacz ,Typical" aby wirtualna maszyna miała standardowe parametry, i kliknij ,Dalej>".

5 . VMware działa w welu systemach operacyjnych, jednak najlepszą pracę programu uzyskasz, gdy wskażesz, jaki system chcesz testować na wirtualnej maszynie . Wybierz go z listy ,Guest operating sustem" , natomiast z listy , Version" , wybierz jego wersje np. “Windows 2000 Professional”. Kliknij “Dalej>”.

to narazie tyle niedługo napisze dalej :wink:

zuzanna

Najlepiej poszukaj jakiegoś znajomego z ftp’kiem może odstąpi Ci troche miejsca bo 1 gb to dość drogo wyjdzie ;]

6 . W polu “Virtual machine name” wpisz dowolną nazwę wirtualnej maszyny. W polu “Location” za pomocą przycisku “Browse…” wskaż miejsce,gdzie będzie przechowywamy plik symulowanego dysku twardego. Klikniknij “Dalej>”.

7 . Czas na podjęcie decyzji, czy wirtualny komputer ma mieć dostęp do sieci lokalnej i internetu. Jezeli tak (przy założeniu, że fizyczny komputer, którego na co dzień używasz, ma taki dostęp), zaznacz “Use bridged natwork” i kliknij “Dalej>”. Łączenie zostanie przydzielone wirtualnemu PC.

8 . Określ wielkość eirtualnego dysku C:. Wartość odpowiadającą pojemności wirtualnego dysku wpisz w polu “Disk capacity”. Zaznacz opcję"Allocate all disk space now.", dzięki temu program od razu zarezerwuje odpowiednią przeztrzeń na rzeczywistym dysku. Kliknij “Zakończ”. to b było na tyle :wink: :wink: :wink: :wink:

hubertusss czy Ty wiesz o czym piszesz i do czego sluzy VMware?

Gmail i program Gdrive (czy jakoś tak) prawie 3gb pojemności

Jesli chodzi o gmaila to podobno ( nie jestem pewna czy to prawda) jesli się stosuje Gdrive mogą zablokowac konto na jakiś czas.

Widzę że cięzko jest znaleźć cokolwiek.

Z tego co pamiętam to nawet gdzieś na oficjalnej stronie gmaila pisze o tym programie i chodzą plotki, że ma wyjść podobny oficjalnie od google’a. Zresztą co to założyć drugie konto i na nim mięć ten wirtualny dysk a na drugim poczte

W sumie moze i racja hmmm :wink: a ktoś ma ten program i wie jak tam się poruszac po nim ?

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=57&id=1427

Po instalacji wpisujesz konto na gmailu i hasło i w moim komputerze tworzy Ci się wirtualny dysk, tam kopiujesz pliki jak do katalogu komputera.

Znalazłam coś takiego http://www.4shared.com/ co myślicie o tym ?