Wirtualny Komputer a mac i ip

Siemka mam pytanko. Mam wirtualnego Windows xp na vista. Chce aby XP miał inny mac i ip. Moje łącze to Netia 2MB/s, router TP link TD-W8901G. Da się tak zrobić ?

Mac zmień w ustawieniach wirtualnej maszyny w ustawieniach sieci a dokładnie w ustawieniach wirtualnej karty sieciowej. Natomiast IP musisz podać ręcznie w systemie na takie jakie chcesz mieć albo na routerze musisz wyłączyć serwer DHCP i przydzielić adres IP ręcznie lub jeśli serwer DHCP w twoim routerze posiada taką opcję, to możesz przypisać dany adres pod dany MAC i DHCP będzie przydzielało automatycznie danej karcie sieciowej zawsze taki sam adres IP.

Pozdrawiam!

Słuchaj kolego a mógłbyś opisać to krok po kroku ? Korzystam z Microsoft Virtual PC Wpisałem w konfiguracji IP coś takiego :

nowyobrazmapybitowejo.jpg

IP z poprzedniego logowania:

87.205.81.226

Bramka jakaś tam : 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

Brama sieciowa to adres komputera udostępniającego połączenie sieciowe bądź routera i jeśli jedno z tych urządzeń posiada własny serwer DNS to prawdopodobnie będzie to taki sam adres jak dla bramy. Niestety nie wiem jak to się konfiguruje w Virtaul PC, ponieważ nigdy nie używałem tego programu.

Pozdrawiam!