Wirtualny mikrofon

Witam.

Poszukuję programu, który służy jako mikrofon wirtualny. Chodzi dokładniej o to, że puszczam jakąś piosenkę na kompie, program daje to jako dźwięk z mikrofonu.

Jeśli niedokładnie wyjaśniłem… Szukam takiego programu, który służy tak jak wirtualna drukarka - że instaluje program, jest widoczny jako wirtualna drukarka (normalna) klikam drukuj i zapisuje mi to w pliku np PDF. Tylko że tutaj miałoby być takie coś tak jakby na żywo. Że w programie wybieram piosenkę, program jest widoczny jako mikrofon, i daje to w mojej telewizji internetowej, i słychać samą piosenkę, a nie to co ja gadam do mikrofonu.

Trochę mętlik z tego wynika co tu piszę, ale inaczej wyjaśnić nie potrafię :stuck_out_tongue:

XP: Start > Programy > Akcesoria > Rozrywka > Regulacja głośności > Plik > Urządzenia do nagrywania > zamiast mikrofonu zaznacz Stereo Mix

Vista/7: Panel Sterowania > Dźwięk > Nagrywanie > kliknij prawym przyciskiem myszki i zaznacz Pokaż wyłączone i odłączone urządzenia.

W Viście i 7 może brakować Stereo Mix. W takiej sytuacji może pomóc instalacja sterowników do karty dźwiękowej ze strony producenta.

Tak, właśnie. Posiadam vistę i nawet nie wiem jaką mam kartę dźwiękową… Gdzie to można sprawdzić?

Panel sterowania > System > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier.