Wirtualny monitor?

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Z portalu dobreprogramy korzystam od kilku lat.

EDIT

Post był niejasny dlatego postanowiłem go streścić w jednym zdaniu.

Chodzi o możliwość rozciągnięcia okna programu np. Notatnik tak żeby jedna jego część była na pulpicie nr 1 a druga na pulpicie nr 2.

W programie Dexpot można przesuwać okna między wirtualnymi pulpitami. Można to robić na kilka sposobów - np. poprzez przeciąganie miniaturek okien w pasku ekranów albo przeciągając okno do krawędzi ekranu i przytrzymanie okna przez np. 2 sekundy. Program jest bardzo konfigurowalny i warto poświęcić tych kilka chwil, żeby zapoznać się z jego funkcjami/opcjami/ustawieniami.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jutro spróbuję Dexpot i napiszę czy rozwiązał mój problem.

EDIT

Tylko że DAW jest traktowany jako jedno okno (jedno zadanie na pasku zadań).

Nic nie da przeciągniecie go na inny pulpit.

Potrzebuję raczej możliwości rozciągnięcia okna programu na 2 pulpity.

Np. Notatnik który jest rozciągnięty tak, że aby zobaczyć koniec zdania, trzeba przełączyć się na drugi pulpit.

Nie wiem jaką masz kartę graficzną ale w przypadku nVidii wystarczy w sterowniku wybrać tryb DualView w którym każdy monitor to inny pulpit i wtedy wystarczy okno programu przesunąć lub rozciągnąć tak żeby był po części na jednym a po części na drugim monitorze. Tylko że niektóre programy np. odtwarzacze wideo ze względu na sposób działania nie są w stanie wyświetlać obrazu w ten sposób na obu monitorach i obraz będzie tylko na tym na którym jest więcej jak połowa okna programu.

Tryb DualView jest też nazywany pulpitem rozszerzonym i prawdopodobnie Radeony i inne karty mają swój odpowiednik tego trybu ale nie mam jak tego zweryfikować bo ja mam nVidię.

Tryb DualView w moich sterownikach (z tego co wyczytałem) pojawia się dopiero po podłączeniu drugiego monitora.

Co jeśli spróbowałbym podłączyć monitor dwoma kablami do karty (jeden DVI a drugi D-Sub)?

Teoretycznie powinienem w ten sposób rozwiązać problem tylko czy takie podłączenie będzie bezpieczne dla sprzętu?

To oczywiste że ten tryb jest dostępny dopiero po podłączeniu drugiego monitora i szczerze mówiąc to nie rozumiem jak chciałeś osiągnąć efekt dwóch monitorów o którym piszesz w pierwszym poście mając tylko jeden monitor…

Co do podłączenia monitora jednocześnie kablem DVI i D-Sub to teoretycznie karta graficzna powinna to potraktować tak jakbyś podłączy dwa monitory (dwa takie same modele) i teoretycznie powinieneś uzyskać efekt o który ci chodzi.