Wirtualny system a dostęp do zasobów dysku

Siemka! Zainstalowałem sobie wirtualnego XP’ka przez Microsoft Virtual PC i tutaj mam takie pytanko: czy istnieje jakiś sposób aby spod takiego wirtualnego systemu mieć dostęp do zasobów rzeczywistego (fizycznego) systemu ??

Owszem, można zrobić obraz .ISO, zapodać do wirtualnego CDRomu i odczytać w wirtualnym systemie, ale szukam prostrzego sposobu :slight_smile:

Zainstaluj Windowsa XP przez Virtual Box. Ten program obsługuje pendrivy, więc nie będziesz miał problemów z przenoszeniem plików. Jest też opcja “Współdzielone foldery” ale nie wiem jak jej używać.

Pozdrawiam

Dzięki dzikimuflon za pomoc, być może kiedyś pobawię się VirtualBox’em :wink:

Heh, najprostrze rozwiązania są zawsze najtrudniejsze, właśnie dowiedziałem się z komentarzy do… VirtualBox’a, że Virtual PC obsługuje metodę przeciągnij-upuść, zatem mój problem już się rozwiązał :rotfl2:

No i mam teraz jeszcze pytanko: czy wirtualny system muszę aktywować ? bo wciąż wyskakuje monit o 30 dniowej wersji…

Czy na takim wirtualnym systemie mogę legalnie skrakować te zabezpieczenia ?? (oczywiście i tak to zrobię - w końcu to tylko wirtualny system, który wkrótce usunę jednym kliknięciem klawisza Delete :smiley: )