Wirus atakuje explorer.exe - brak dostępu do pulpitu

Witam. Ostatnio pobrałem plik który był prawdopodobnie zarażony. Po pobraniu plik zaczął się instalować, po zainstalowaniu nagle się wyłączył więc uznałem że nic sie nie stanie, jednak zobaczyłem że na pulpicie są 4 nowe ikony. Postanowiłem odinstalować te programy. Od pobrania pliku mineło około 5-6min gdy nagle komputer mi się wyłączył. Po ponownym jego włączeniu pojawił się tylko kursor i mam pytanie czy ten plik mogłbyć zarażony jakims wirusem który usuwa explorer.exe czy coś? Proszę o szybką odpowiedź

Windows XP SP3

Podrzuć Nam logi OTL + Extras. 

 

Jak je zrobić: 

Tylko problem w tym że niemam dostępu do pulpitu

ani nic po włączeniu komputera tylko kursor i tapeta. W trakcie pobierania tego pliku NIE miałem antyvirusa, zainstalowałem go poprzez wejście w menadżer zadań/ Nowa akcja/Opera. Pobrałem avasta zeskanowałem komputer 2 razy więc chyba usuneło wirusy jednak po ponownym uruchomieniu nadal jest to samo. Próbowałem wejść w trybie awaryjnym ale tam to samo :confused: a propo tych OTL to spróboje jutro

Ctrl+Alt+Del -> Plik -> Nowe zadanie -> wpisz: explorer.exe

Atis zrobiłem tak jak kazałeś i nic kursor myszki na ułamek sekundy sie zmienił na ten “myślący” ale po tym nic się nie stało :frowning:

Zauważyłem też szczegół nwm czy ważny ale opiszę: zamiast paska na dole po zminimalizowaniu mam taką jakby okrojoną wersje tego ponieważ niektóre okna sie chowia w tym pasku np. Opera się schowała ale ma czarny kolor a menadżer zadań wyglada jak takie maksymalnie zmniejszone okno word to samo co menadżer

PS: mam juz to OTL

Jakbyście mogli powiedzccie mi do którego momentu wkleic ten OTL ponieważ jest tego dużo a pliku przesłać niemogę, z góry dzięki

Raporty umieść na http://wklej.org/ i podaj link.

EMSoldierX , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odkładam ten temat na później, jeśli reinstalka systemu nie pomoże będę kontynuował temat