Wirus CERBER jak usunąć?

Witam Wszystkich serdecznie. Otóż, wczoraj 23:00 niespodziewanie zamiast zwykłych rozszerzeń plików JPG (głównie mi zależy na odzyskaniu zdjęć) mam rozszerzenia CERBER. Czy jest sposób na to “coś” aby przywrócić moje pliki graficzne i też pozbyć się tego wirusa z systemu? System jaki posiadam to Windows 7. Dziękuję z góry za pomoc.

 

https://usunwirusa.pl/wirus-cerber/

A w przypadku gdy nie mam kopii zapasowej?

Doczytaj artykuł … Stoi tam napisane jakimi programami możesz spróbować odzyskiwania plików. Samo odszyfrowanie bez kluczy - ma szanse powodzenia bliskie 0. Możesz oczywiście spróbować szczęścia z tym narzędziem: https://noransom.kaspersky.com/ , ale tak czy inaczej pierwszym krokiem jest pozbycie się z systemu trojana.

Zobaczymy. Na szczęście wszystkie zdjęcia mam na dysku D, natomiast dysk C jest dyskiem systemowym. Dziękuję za poradę. Będę próbował.!

zawsze dodatkowo jeszcze możesz sprawdzić adwcleaner i mbam jak i secureaplus czy coś jeszcze dodatkowo nie siedzi. Widziałem przypadki gdzie można mieć syf typu trojan downloader który np ci zrzuca wirusa na dysk ponownie :slight_smile: Warto zrobić pełne skany tymi softami aby mieć pewność że jest czysto :slight_smile:

Po wielu próbach pomógł poradnik od Versa. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.