Wirus Cryptowall - odzyskiwanie plików

Witam, 

mój system został zainfekowany przez wirusa ‘Cryptowall’, co za tym idzie wszystkie pliki (zdjęcia etc) zostały zaszyfrowane. Czytałem, że wirus kopiuje oryginalny plik, szyfruje go i usuwa oryginał, więc jest możliwość odzyskania nie zaszyfrowanego oryginału. Próbowałem za pomocą programu ‘OnTrack EasyRecovery’, znalazł listę usuniętych plików, zapisałem/odzyskałem je na zewnętrzny dysk, aczkolwiek nie mogę ich odtworzyć (zapewne też są zaszyfrowane?). Czy ma ktoś jakiekolwiek sugestie, czy mogę pożegnać się z danymi? Czy może spróbować jeszcze z innym programem?

Hej, była nowa “fala” tego wirusa w ostatnich dniach. Właśnie jestem w czasie kopiowania ponad 100 tysięcy plików z backupu na pewien serwer. Jeden pracownik podłapał no i tak się skończyło.

Jak nie masz backupów, to jedyne wyjście zapłacić - Cryptowall jest udoskonalony, nie da się już uzyskać bez zapłaty plików. Jak dane mają dla Ciebie odpowiednią wartość, zawsze możesz zapłacić - sprawdzone empirycznie z rok temu, dostajesz klucz do odszyfrowania.

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/cryptowall-ransomware-information

No cóż, może się poszczęści z ‘Shadow Volumes’, chociaż wątpię. Mimo wszystko dzięki za informacje. Dane nie są aż tak ważne, ale wiadomo, kopia zawsze musi być. :wink: