Wirus cyberprzestępczość. Prośba o pomoc w usunięciu


(Higherposition) #1

Witam, trochę się uśmiechnęłam jak zobaczyłam ile osób akurat teraz ma ten sam problem, pewnie Wy którzy pomagacie takim jak ja macie już tego powyżej uszu ale baardzo proszę o pomoc, wygląda jak epidemia tego cholerstwa także z racji faktu braku wiedzy jak się tego pozbyć trafiłam tutaj. Mam nadzieję, że będzie ktoś tak dobry i mi pomoże : ) Jestem w tym zielona kompletnie ale:

-temat o zamieszeczeniu logów przeczytałam

  • problemem jest jak już mi na szczęście wiadomo ten cholerny wirus, bo się przestraszyłam, że jak wróci narzeczony to się zdenerwuje : )) Pojawił się ekran o zapłaceniu 300zł w między czasie pojawił się na pulpicie plik ctfmon.ink który usunęłam do kosza po czym pojawił się od razu wiadomy ekran. Wyjęłam baterie i włączyłam laptopa ponownie teraz niby na razie normalnie działa ale ten syf tam gdzieś musi być.

-akurat mówią o tym problemie teraz w Dzień Dobry TVN :))

  • Po najechaniu na skrót który usunęłam do kosza wyświetla się przy kursorze chmurka informująca o lokalizacji Issas ( C\ProgramData )

Tu wklejam logi OTL

OTL http://wklej.to/1z1hm

Extras http://wklej.to/uScmJ


(Acorus) #2

Odinstaluj McAfee Security Scan Plus.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Higherposition) #3

Raport po restartowaniu http://wklej.to/OlVv0

Nowy log OTL http://wklej.to/GsoZp

Mam jeszcze pytanie, po restarcie laptopa pojawiły się na pulpicie dwa pliki desktop.ini z różną datą(dość starą datą modyfikacji 2008 i 2007). Są tak jakby wycięte. Można to usunąć?


(Acorus) #4

Nic nie usuwaj.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.