Wirus, czy błąd przeglądarki?

Witam,

mam pewien problem, gdyż od dłuższego czasu gdy chcę zalogować się na poczcie na wp.pl lub na allegro.pl pojawia mi się odmowa dostępu, przez domniemany brak obsługi plików cookies. Posiadam na komputerze cztery przeglądarki internetowe i na każdej z nich mam zaakceptowaną usługę ciasteczek, a mimo to nie da się zalogować na ww. strony, gdyż pojawia się ww. komunikat. Poszperałem trochę w forach internetowych takie jak to i doszedłem do tego iż powodem tego może być wirus komputerowy sirefef.gen!C który miałby za to odpowiadać. W domu posiadam router, który rozdziela internet (neostrady/orange) na 6 komputerów. Na żadnym z nich nie da się zalogować na pocztę na wp i na allegro. Ale np. na moim komputerze, po podłączeniu modemu iPlusa do jednego z moich komputerów jest możliwość wejścia na ww. strony. I w tej chwili mam pytanie, czy przyczyną braku możliwości otwarcia tych stron może być wirus, który rozprzestrzenił się w jakiś sposób (nie wiem czy jest to możliwe) i blokuje mi dostęp do tych stron na poszczególnych komputerach.

Czy można sprawdzić czy mam tego wirusa (sirefef’a)?

Proszę o pomoc

podaj logi z OTL.

kompa przeskanuj MBAM i Spybot.

użyj cleanera.

jakiego posiadasz antywirusa?