Wirus GPLYRA - prośba o pomoc z usunięciem

Witam,

Popełniłem błąd, szukałem jednego instalatora w internecie, zainstalowałem plik z niepewnego źródła i stało się… Zainstalowało mi się kilka jakichś dziwnych programów, tło pulpitu zrobiło się czarne, Firefox nie chce się uruchomić, a procesor non stop obciążony, grzeje się niesamowicie.

Zacząłem usuwać po kolei te programy Revo Uninstalerem wraz ze wszystkimi pozostałościami, które ten program wyszukał. Większość udało się usunąć, pulpit wrócił do swojego dawnego stanu. Ale w procesach pozostało jeszcze coś takiego jak GPLYRA. Nie ma tego na liście programów więc nie mogę tego usunąć. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. To chyba powoduje takie obciążenie procesora.

Próbowałem zrobić przywrócenie systemu, ale tu również występuje jakiś błąd. Jestem w kropce. Załączę te obowiązkowe logi i proszę o pomoc. Przy okazji sprawdzenie czy jeszcze jakieś oprócz tego coś niechcianego mi się nie zainstalowało.

FRST: http://www.wklej.org/id/3358615/
Addition: http://www.wklej.org/id/3358617/
Shortcut: http://www.wklej.org/id/3358618/

Pobierz i uruchom jako administrator AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Scan(Skanuj) i później Cleaning(Oczyść).
Pokaż nowe logi z FRST.

Zrobione. Podaję logi:

FRST: http://www.wklej.org/id/3358644/
Addition: http://www.wklej.org/id/3358646/
Shortcut: http://www.wklej.org/id/3358647/

k.txt (6,1 KB)

Wszystko poszło bez problemów. Wygląda, że jest już czysto. Serdecznie dziękuję.

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.