Wirus memz

witam mam taki problem że dostałem wirusa trojan memz i tak powiedziałem trudno (zainstalowalem windowsa dodam że reszte dysków sformatowalem pod innym kompem) i z powodów partycji rozruchowej zainstalowalem z odpietymi innymi i tak reszta dyskow byla sformatowana sterowniki zainstalowane windows chodził wyłączam kompa podpinam drugi dysk a tu bum znów wyskoczył memz proszę o opomoc komputer mi jest potrzebny do pracy.

Ten wirus ma nawet stronę na wikipedii :smiley:

Formatowania nie przetrwał, tylko masz go w jakimś pliku, który uruchomiłeś ponownie po reinstalce i zainfekowałeś system jeszcze raz.
Pobierz https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-rescue-disk albo innego bootowalnego antywirusa i przeskanuj komputer z niego.

Naprawde dziękuje za pomoc odrazu to robię i piszę a i jeszcze pytanko czy po tym zeskanowaniu należy ponownie postawic system ? bo to już bez rużnicy

Zobaczymy najpierw jakie będą wyniki skanowania.

@bartid17 Poprawiłem adres do obrazu, bo wcześniej chyba dałem do starej wersji :wink:

1 polubienie

wypalic ten plik na pendrive można w rufusie czy lepiej na płytce ?

Bez znaczenia. Szkoda płyty jak masz wolny pendrive.

1 polubienie

sporo zajmuje ten antywirus mam nadzieje że pomoże robiłeś kiedyś coś takiego ?

Nie, ja 20 lat wirusa nie widziałem na oczy.
Jak nie pomoże, to przeniosłem temat do odpowiedniego działu i jakiś ekspert się tobą zajmie :wink:

dobże dziękuje a jak to przeniosłeś bedzię to ta sama konwersacja ?

Tak.
Jak skan nic nie wykryje to poczekasz na @iJuliusz’a.

1 polubienie

on może być w boot sektorze.
Najpierw naprawa partycji.Potem komendy.
Ten antywirus to jest całe środowisko uruchomieniowe,aby zeskanować komputer bez uruchamiania głównego systemu.

prubowałem i skąd mam wziąść partycje do odzyskania jak c się automatycznie usuwa ??

Możesz też z posiadanego CD/DVD/USB z oryginalnym instalatorem Windows _ _ _ _ _ _.

Partycję może lepiej naprawić jak ubije się wirusa, może on ją usuwa.

tak tylko że wirus nie jest na dysku systemowym sprubuje na ten dysk z wirusem wgrac xp i pod dosem sformatowac myślicie że pomoże

Uruchamiasz instalkę Windows z pendrive/CD i wybierasz napraw komputer,żeby on wyszukał,z tego co widzę ten wirus usuwa wpisy partycji.

może być napraw podczas uruchomiania ?

niedziała :confounded:

format w dosie nic nieda ??

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/927392/use-bootrec-exe-in-the-windows-re-to-troubleshoot-startup-issues to by pomogło ?

dobra po tym wzystkim format zainfekowanego dysku w dos pomugł ale dzięki za fatyge :slight_smile: