Wirus na dobrychprogramach?


(JesteKokse) #1

Witam. Dzisiaj na youtube znalazłem filmik o nazwie “Wirus na dobrychprogramach” i chciałbym się zapytać czy to prawda?


(lordjahu) #2

Filmik który ma 2 lata. Chodzi o asystenta pobierania. Jak pobierasz cokolwiek jako “niezalogowany” użytkownik z głównego banneru to zgadzasz się skorzystać z dodatkowego oprogramowania dodawanego podczas ściągania aplikacji.

By tego uniknąć możesz skorzystać z linków bezpośrednich lub pobierać jako zalogowany użytkownik. Było już parę takich tematów na forum - wystarczy poszukać.


(JesteKokse) #3

Dzięki


(lordjahu) #4

Poza tym gościu jest ewidentnym przykładem na to że klikać bez zastanowienia może każdy. Pod kliknięciem w banner do pobierania, miał informację :

“Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.”


(JesteKokse) #5

Jak pobrałm avasta to nie było asystenta pobierania. Tylko chciałem się upewnić


(krystian3w) #6

Informacja dodana nie wcześniej jak rok temu - nie szukałem filmiku więc jej tam może nie być.


(lordjahu) #7

Serio ? No to wideo kłamie - https://www.youtube.com/watch?v=BeW_zVXyshk looknij na 1:29 - filmik z 14 czerwca 2015 roku :slight_smile:


(krystian3w) #8

https://web.archive.org/web/20151008031951/https://www.dobreprogramy.pl/AVS-Video-Editor,Program,Windows,36779.html - nie ma ostrzeżenia co może powodować asystent pobierania i porady co zrobić jak adware zacznie atakować.


(pocolog) #9

Na forum był nawet temat, w którym Docent tłumaczył się z tego asystenta i obiecywał poradnik czy coś… Już nie pamiętam, bo to dawno było, a nie chce mi się szukać :stuck_out_tongue_winking_eye:


(lordjahu) #10

Nie szukaj. Temat znam bardzo dobrze. To kolega @JesteKokse szukał odpowiedzi :wink:


(rgabrysiak) #11

Samo się znalazło: Czyszczenie systemu z niechcianego oprogramowania :wink: