Wirus na facebook. Spamowanie i wrzucanie linków na tablice

Witam,

Mam problem z facebookowym wirusem. Wrzuca znajomym linki na tablice, spamuje mi na na koncie. Podczas jego działania przycina mi przeglądarkę (ff).

Proszę o pomoc. Zrobiłem skan antywirusem i jedynie co mi znalazło to coś takiego: http://www.f-secure.com/sw-desc/tracking_cookie.shtml poszło na kwarantannę.

Wrzucam pliki

log z OTL http://www.wklej.org/id/756413/

Raport Extras http://www.wklej.org/id/756416/

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Tak na marginesie jest już krótka instrukcja do SecurityCheck analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641

Wykonałem skrypt w OTL, później go posprzątałem. Zrobiłem pełne skanowanie w Malwarebytes, wykryło kilkanaście zagorzeń - wszystko wyczyszczone. Generalnie wszystko wg Twojej instrukcji.

Tylko w SecurityCheck po wykonaniu działania nie wyświetla mi żądnego raportu. Po prostu się zamyka. Czy takie zachowanie można uznać za prawidłowe?

Panel sterowania - Odinstaluj program - znajdź i odinstaluj starą javę

Zainstaluj http://www.java.com/pl/download/

Niestety, nowa Java nic nie dała. Po zakończeniu procesu sprawdzania okno się zamyka i nie pokazuje żadnego raportu. Jak na razie na facebooku nic mi nie spamuje i mam nadzieję, że tak zostanie.

Wielkie dzięki za pomoc bo sam nie miałbym pojęcia jak temu zaradzić.

Dodane 20.05.2012 (N) 20:44

No i niestety, problem wciąż aktualny. Po paru godzinach zalogowałem się na facebooka, przeglądarka się przycięła, zamknąłem, okno, otworzyłem jeszcze raz i miałem na tablicy wysłany spam z mojego konta do znajomych. Co można z tym zrobić?

Spróbuj użyć tej aplikacji: https://apps.facebook.com/sharesafe/ - facebookowy antywirus F-Secure. Mi pomogło, nie dostaję już spamu na tablicę i nic mi nie wysyła…