Wirus na firefox


(Aerolit16) #1

witam,

podczas buszowania w sieci zaczęły mi się dziać z firefoxem jakieś dziwne rzeczy, pojawiło się w nim okno, niczym to systemowe z xp, zaczęło otwierać jakieś pliki, po kilkukrotnym kliknięciu anuluj starym sposobem odłączyłem neta oraz prąd:) po ponownym uruchomieniu firefox jest ok.

pojawiło się również okno windows update z 8 latkami o takiej treści : "A security issue has been identified that could allow an authenticated local attacker to compromise your system and gain control over it. You can help protect your system by installing this update from Microsoft. After you install this update, you may have to restart your system". nie wiem czy to jakieś nowe wydanie update więc wolę pokazać.

logi:

hijackthis

http://wklejto.pl/76903

silentrunner

http://www.wklejto.pl/76904

proszę o sprawdzenie czy wszystko u mnie gra.


(Gryffinian) #2

Microsoft w ten sposób nie proponuje aktualizacji - to na 100% jest malware...


(Aerolit16) #3

a jaśniej, bo nic mi to nie mówi. i jakaś porada jak to usunąć.


(pamix) #4

http://pl.wikipedia.org/wiki/Złośliwe_oprogramowanie


(Aerolit16) #5

dzieki za info, wiem co mam:) ale jak to teraz usunąć?


(ahonen97) #6

Pobierz i przeskanuj kompa pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html i usuń wszystko co znajdzie


(Aerolit16) #7

przeleciałem dysk poleconym programem, znalazł 4 pliki które skasowałem, jednak problem z windows updatem pozostał.

zamieszczam nowy log z hijackthis:

http://wklejto.pl/76951

otl

http://wklejto.pl/76957

otl extras

http://www.wklejto.pl/76958

-- Dodane 15.09.2010 (Śr) 22:39 --

przypominam o nowych logach i stałym problemie z win update


(szymonek760) #8

to fałszywy windows uptate


(Łukash) #9

Fake antivirus ? Okno mój komputer po angielsku ,widok Mój komputer i jakiś folderów których naprawdę nie ma ? Ja proponuje wywalić Firefoxa aby zminimalizować ryzyko infekcji....[A security issue has been identified that could allow an authenticated local attacker to compromise your system and gain control over it. You can help protect your system by installing this update from Microsoft. After you install this update, you may have to restart your system"]A security issue has been identified that could allow an authenticated local attacker to compromise your system and gain control over it. You can help protect your system by installing this update from Microsoft. After you install this update, you may have to restart your system](http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=%22A+security+issue+has+been+identified+that+could+allow+an+authenticated+local+attacker+to+compromise+your+system+and+gain+control+over+it.+You+can+help+protect+your+system+by+installing+this+update+from+Microsoft.+After+you+install+this+update,+you+may+have+to+restart+your+system%22&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8)-to zdaję się być normalnym komunikatem Microsoftu-jaki język systemu ?


(Aerolit16) #10

angielski windows xp. nie za bardzo się przyglądałem temu co się dzieje, wyglądało to tak: pojawiło się quasi-windowsowe okno (mógł to być mój komputer, na pewno miało takie niebieskie windowsoskie okno podręczne z lewej strony), zaczęło mi wywalać różnej treści komunikaty w stylu - jeśli chcesz uchronić swój komputer przed zagrożeniem kliknij ok (dałem anuluj) - komunikaty pojawiały się cały czas. kiedy chciałem wyłączyć zakładkę ze stroną na która wszedłem, kolejne komunikaty. wszystko to działo się w firefoxie, w winodowsie pojawiło się tylko okno aktualizacji wina o treści jak wyżej, póki co wyłączyłem aktualizację i czekam na pomoc:)