Wirus na Pen Drive

(Olkainaczej) #1

nie wiem w jaki sposób (ale to nie moja dziedzina :stuck_out_tongue: ) ale z laptopa, na którym nie ma internetu przeniosłam wirusa na Pen Drive. Teraz nie mogę go otwierać na komputerze gdzie jest program antywirusowy. Co mi radzicie?

(Msprungk) #2

Radzimy Ci usunąć wirusa z pendrive 8)

(Olkainaczej) #3

no domyślam się ale jak to zrobić? Nie jestem oblatana w tej materii.

(Micoud81) #4

sformatuj pendriva... ale na komputerze z zainstalowanym programem antywirusowym, najlepiej NOD32...

(Msprungk) #5

Uruchom program antywirusowy i przeskanuj pendrive. Antywirus sam usunie szkodnika. Co to za Antywirus?

(Olkainaczej) #6

Avast! dobrze czy źle?

(Technik Elektro) #7

na początek wystarczy, spróbuj też on linowymi mks vir oraz nod32 (nod32 udostępnia wersję30dniową możesz zainstalować zaktualizować i przeskanować).

(Michaelp128) #8

jak włączysz pen driva na usb, to ci sie pokazuje info od avast, że znaleziono wirusa i tam na dole masz - usuń, napraw i coś tam jeszcze, naciśnij usun albo napraw, sprawdź lokalizację wirusu, bo to może być jakiś crack, albo coś

(Krzysiekaczor) #9

Hmmm weź mój komputer -> pendrive prawy otwórz

Teraz w ustawianiach mojego komputera uruchamiasz pokazywanie ukrytych plików i wywalasz plik autorun i jeszcze 1 (plik wirusa) i tyle.

(Olixxx94) #10

Wejdź w Mój Komputer i ppm na ikonkę pendrive'a (w kompie będzie zapisany jako dysk wymienny) i z rozwiniętego menu wybierasz Skanuj X:/, gdzie X to litera pendrive'a. Skoro masz Avasta to powinno to być