Wirus na Pen Drive

nie wiem w jaki sposób (ale to nie moja dziedzina :stuck_out_tongue: ) ale z laptopa, na którym nie ma internetu przeniosłam wirusa na Pen Drive. Teraz nie mogę go otwierać na komputerze gdzie jest program antywirusowy. Co mi radzicie?

Radzimy Ci usunąć wirusa z pendrive 8)

no domyślam się ale jak to zrobić? Nie jestem oblatana w tej materii.

sformatuj pendriva… ale na komputerze z zainstalowanym programem antywirusowym, najlepiej NOD32…

Uruchom program antywirusowy i przeskanuj pendrive. Antywirus sam usunie szkodnika. Co to za Antywirus?

Avast! dobrze czy źle?

na początek wystarczy, spróbuj też on linowymi mks vir oraz nod32 (nod32 udostępnia wersję30dniową możesz zainstalować zaktualizować i przeskanować).

jak włączysz pen driva na usb, to ci sie pokazuje info od avast, że znaleziono wirusa i tam na dole masz - usuń, napraw i coś tam jeszcze, naciśnij usun albo napraw, sprawdź lokalizację wirusu, bo to może być jakiś crack, albo coś

Hmmm weź mój komputer -> pendrive prawy otwórz

Teraz w ustawianiach mojego komputera uruchamiasz pokazywanie ukrytych plików i wywalasz plik autorun i jeszcze 1 (plik wirusa) i tyle.

Wejdź w Mój Komputer i ppm na ikonkę pendrive’a (w kompie będzie zapisany jako dysk wymienny) i z rozwiniętego menu wybierasz Skanuj X:/, gdzie X to litera pendrive’a. Skoro masz Avasta to powinno to być