Wirus Nokia Lumia 520

Jakiś miesiąc temu przeglądałam internet w telefonie, odbywając długą podróż w pociągu włączyłam sobie zalukaj aby obejrzeć film, próbując ominąć reklamy przypadkowo wcisnęłam jedną z nich i chwilę później wyskoczył mi komunikat, że na telefonie mam wirusa i jak najszybciej mam pobrać antywirusa, żeby go usunąć. Mimo prób mój telefon nie chciał wczytać żadnej strony internetowej, oraz nie mogłam nic pobrać ze sklepu. Przywróciłam ustawienia fabryczne telefonu, lecz to nie pomogło. Po przywróceniu systemu z początku myślałam, że skończył mi się pakiet internetowy, więc wykupiłam nowy lecz dalej nie mogę wczytać żadnej strony w internecie. Nie mam możliwości połączenia się z siecią wifi, żebym mogła pobrać jakiegoś antywirusa, co powinnam zrobić?

Jak nie działa Ci pakiet internetowy, to pewnie nie masz skonfigurowanego APN. Swoją drogą na WP nie ma oprogramowania antywirusowego, ponieważ…na ten system nie ma wirusów. A ten komunikat, to była reklama, która zapewne prowadzi do strony, na której pobierany jest “program antywirusowy”, a ten jest wirusem (na androida) w dodatku trzeba go samemu zainstalować. Podsumowując: skonfiguruj punktu dostępowe. Jak po poprawnej konfiguracji dalej nie będzie działać, to skorzystaj z tego oprogramowania.

Matko… Kompletnie się na tym nie znam, co do tej konfiguracji - głupie pytanie - jak to zrobić? :D 

Jakiego masz operatora? Transmisję danych masz włączoną? Wchodzisz na stronę swojego operatora szukasz zakładki “konfiguracja” i postępujesz zgodnie z instrukcją. Jak Twój telefon jest na liście, to go wybierasz i wtedy konfiguracja następuje automatycznie - przychodzi wiadomość z ustawieniami. Jak urządzenia nie ma na liście, to wtedy przechodzisz do opcji konfiguracja manualna i wpisujesz dane ręcznie. Tutaj masz instrukcję jak ręcznie dodać APN ("Dodaj APN do Internetu).