Wirus Ogdo/dziwne procesy i pliki których nie widać

Spoczko ale zobaczymy co @iJuliusz powie

Zrobiłem również pełne skanowanie i dużo dużo wyszło tego :o eset scan.txt (53,0 KB)

1 polubienie

To chyba rekord infekcji nawet jak na dziś. Chyba na torrentach dużo ściągasz. Pobierz jeszcze Roguekiller żeby zdezynfekować rejestr skoro Malwarebytes ci nie działa

Znalazło naprawdę dużo plików … jednakowych
Nie zapominajmy, że komputer miał infekcję STOP
Wtedy, w każdym dostępnym katalogu, umieszczony jest plik readme z “wyjaśnieniem” jak i za ile odblokować pliki.

@kondi0404 zrób nowe skanowanie FRST i wstaw pliki do wglądu

Addition.txt (34,8 KB) FRST.txt (19,3 KB) Shortcut.txt (51,8 KB)

Proszę cię bardzo

Logi czyste :smiley:

Skanuj czasami MBAM i ESET.
Bądź ostrożny przy pobieraniu plików i dodatków :wink: do gier.
Bo kolejny raz możesz stracić ważne pliki, które będą nie do odzyskania.

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:
Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

Ok zastosuje sie do tego wyżej ale mam jeszcze 3 pytanka

  1. co z tymi procesami?

  2. Jak odzyskać pliki zaszyfrowane jeżeli wgl jest to możliwe?
    3.Skany robić głównie: MBAM/ESET i dołożyć RogueKiller?

Te procesy należą do systemu i nic z nimi nie zrobisz. Mogą działać podejrzanie czy drenować dysk i procesor jak masz infekcję, jednak te objawy powinny już ustąpić. Zaszyfrowanych plików nie odzyskasz, chyba, że zapłacisz ogromną kwotę hakerowi. RogueKiller warto dołożyć, bo skanuje więcej obszarów i równie dobrze wykrywa zagrożenia co MBAM

  1. To sa systemowe procesy.
  2. Nie ma takiej możliwości chyba że tu będzie deskryptor.
    https://www.bleepingcomputer.com/download/windows/ransomware-decryptors/
  3. Zmień 7 na 10 albo na coś z dystrybucji linuxa. 7 jest już totalnie dziurawy. Microsoft na jego zero-day reaguje z opóznieniem lub w ogóle.
  4. Zainstaluj jakiś konkrety antywirus ponieważ MB jest tylko dodatkiem.

Oki rozumiem tylko że przed tym całym wirusem miałem moze z 7-10 procesów a teraz jest ich w ciul ;o

Nie wiem jakim cudem. Mam Win 10 i na start w Menadżerze zadań widzę ponad 80 procesów systemowych nie mówiąc o tych co są uruchamiane przez programy. Sama przeglądarka Vivaldi przy otwartych trzech stronach skutkuje 27 procesami. Na twoim załaczonym screenie sam Chrome to 11 procesów. Jest OK.

Mam ss gdy było tych procesów dużo mniej Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Ale miałeś też poprzednio zawirusowany system. Problem z integralnością plików. Problem z nie działającą usługą. Teraz wygląda po logach FRST ze masz normalnie działający system.

Ok czyli nie przejmować sie ilością procesów

Nie przejmować. Napisałem ci ze u mnie na win 10 home na start pokazuje ponad 80 procesów.