Wirus po formacie

Sformatowałem dysk, wszystko prócz jednej partycji bo mam na niej ważne dane i nie mogę się ich pozbyć ani ich tknąć. Miałem jakieś spyware/malware z trojan downloaderem włącznie więc sformatowałem C: i zainstalowałem od nowa. Znowu nie mogę wejść na żadną stronę z antywirusem do pobrania:/ Help me:(

Czyli z poważną infekcją.

Pobierz Combofix i uruchom.

Pokaż log.

Podczas pobierania i skanowania Combofixem należy wyłączyć wszelkie antywirusy i firewalle.

deFco247, widzę, że nie kojarzysz gościa.

podmiana-strony-startowej-brak-update-antymalware-t345111.html

No skoro tu był Virut to te dane raczej na płytę musisz nagrać i zrobić format wszystkich partycji i pendrive’ów, bez wyjątku. Inaczej to będzie tak wracało. Możesz spróbować jeszcze skanu Dr.WEB LiveCD, pobierasz na zdrowym kompie

http://www.searchengines.pl/Bootowalne- … 12329.html

No dobra ale jak nagram na CD to mi to z CD się później nie zainfekuje?:confused:

PS. Czy COMODO jest dobrym antywirusem? Bo jako jedyny pobiera mi aktualizację… narazie 14% ale zeskanuję jak się pobierze.

No i coś się stało że można pobrać avasta już…

Jednak go pamiętam.

Tylko chciałem na 100% się upewnić, czy to te same infekcje z poprzedniego systemu.

Wyłącz autoodtwarzanie płyt CD/DVD i przeskanuj płytkę porządnym skanerem przed jej użyciem.

Przede wszystkim unikaj plików .exe , .scr i .dll oraz archiwów z nimi.

Dodam tyle od siebie że to nie Virut, bo pobrałem narzędzie do jego usuwania http://www.softpedia.com/progDownload/W … 06366.html i nic nie znalazło:/

No to zapodaj log z ComboFix. Zobaczymy co tam się chowa.

Nie wiem czy dawać teraz jakikolwiek log bo sformatowałem całkowicie dysk?

Nie, bo jak sformatowałeś wszystko, to jak mogło coś przejść z poprzedniego systemu?

dobrze by było jednak obejrzeć log Combofixa

:slight_smile:

Tutaj jest pewna sprzeczność… :?

Ale jak są problemy to:

Przez dwa dni to można sformatować dysk całkowicie, i nawet windows’a wgrać:)

Problem mam tylko taki że czasami mi się system zawiesi ale nie wiem dlaczego.