Wirus poprzez "skanowanie"

Witam.

mam do was takie pytanie-czy podczas skanowania komputera skanerem ActiveScan- ze str panda. mozna złapać wirusa?

To było moje pierwsze skanowanie takim “skanerem Online” i poproszono mnie przed uruchomieniem zebym cos tam zainstalowała(juz niepamietam co:/) no i podczas skanowania (tym skanerem Online) Avast sie odezwał ze znalazł virusa-w “w osłonie WWW” ostatni infekcja wykazuje: http/acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/motor.cab\pskav.DLL jednak teraz robie szybki skan Avastem i narazie nic mi nie znajduje:/. ee nie znam sie zabradzo na tym-moze cos to jest powiązane z “ActieX”? co to moze byc-jest to groźne?

dlatego właśnie nie zaleca się jednoczesne działanie dwuch programów antywirusowych

to był plik ActiveX wymagany do instalacji przez 99% skanerów on - line.

Zdarza się że heurystyka w antywirusach wynajduje tam szkodniki - jesli uznjemy źródło formatu ActiveX za bezpieczne instalujemy :wink:

Ps. U mnie na Bitdefenderku 9 Pro Plus alarmu nie ma :wink: więc ja bym instalował :wink:

no dobra-ale jak mój ArcaVir, avast, Ad-aware, Microsoft AntiSpyware:-) nic nie znajdą to mam sie przejmowac czy cieszyc? no bo jednak alarm był no nie!!

Alarm był, ale to nie znaczy, że wirus dostał się do kompa. Avast ostrzega tylko, że natrafił na szkodliwy element i nie wpuszcza go na dysk.

myśle że był to poprostu fałszywy alarm … radze również odinstalować jednego antywira … oraz się