Wirus popsuł kodeki?


(Qba Lukaszczyk) #1

Witam!

Od kilku dni mam problem z odtwarzaniem filmów (chyba tylko w formacie .vob, .avi śmiga bez problemu. Po włączeniu filmu dźwięk "charczy", a obrazowi towarzyszą kolorowe kwadraciki skutecznie uniemożliwiając oglądanie filmów. Skanowałem Kasperskym i Malwarebytes, wykasowałem wszystkie dziadowstwa, ale problem pozostał. Próbowałem również reinstalacji k-lite codec packa - bezskutecznie. Oto log z OTL http://wklej.org/id/335664/. Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc. Mam nadzieję, że obejdzie się bez formata.


(scripter1) #2

To zapewne kwestia kodeków, czego używasz do odtwarzania?


(Qba Lukaszczyk) #3

VLC, ale w WinAMPie, nero showtime i wmp problem nie znika. Co ciekawe, gdy próbowałem cyknąć screena, na obrazie film jest całkowicie "czarny" (tak jakby nie było obrazu). Nie widać nawet tych koszmarnych różowych kwadracików.


(scripter1) #4

VLC ma własne kodeki więc tu użytkownik w zasadzie nić nie może poprawić, co najwyżej zmienić tryb wyjścia video w ustawieniach.

WinAmpa porzuciłem już dawno temu bo uznałem że zrobił się zbyt kobylasty więc z nim to nie pomogę.

Z nero showtime też miałem ogromne problemy bo nie chciał odtwarzać wielu z posiadanych przeze mnie plików/formatów (zrezygnowałem z niego przy wersji nero 6).

Co do WMP to jest trochę mulisty ale z odpowiednimi kodekami da się go zmusić do odtworzenia wszystkiego.

Napisz jeszcze jakie instalowałeś kodeki bo przy odtwarzaniu to w nich zwykle tkwi problem.

PS: osobiście do filmów używam najnowszego ALLPlayera 4.3 i jego kodeków zarejestrowanych dla innych programów (w tym dla wmp).


(Qba Lukaszczyk) #5

Instalowałem wszystkie z k-lite codec pack


(scripter1) #6

Tak tylko jeszcze napisz dokładnie jaką wersję bo jest wiele wersji tego codecpacka (full; mega itp.) i różnią się one od siebie tym jakie kodeki zawierają a których im brakuje...

A tak w ogóle to czy wątek nie powinien być w dziale Problemy z oprogramowaniem zamiast w Bezpieczeństwo??


(Monczkin) #7

sunbeam96 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej zostanie usunięty. viewtopic.php?f=5&t=394978


(Qba Lukaszczyk) #8

Umieściłem wątek tutaj, bo myślałem, że to sprawka wirusa.