Wirus pt: MS32DLL.dll.vbs

no wiec posiadam znanego wirusa czy jakoś tak a zwie sie MS32DLL.dll.vbs

i przy prubie otwarcia jakiego kolwiek dysku wyskakuje m takie nifajne cus iz

nie można znaleźć pliku skryptu np:" C:\MS32DLL.dll.vbs".

jestem w klasie 1 liceum o profilu informatycznym i nauczyciele nas o nim uprzedzili i powiedzieli ze trzeba uwarzać

dziś nie mogę otworzyć dysku żadnego no i w związku z tym pisze jestem kompletnym noobem znaczy nic nie wiem w sprawach komputerowych dlatego proszę o dokładne instrukcje

Ps będę miał styczność z tym wirusem przez następne 4 lata przynajmniej

RATUJCIE proszę

z góry dziękuje makupl

Wykonaj i wklej log z ComboFix.

Prawdopodobnie zaraziłeś się robakiem VBS:Solow-D. Likwiduje to Avast. Po wyczyszczeniu musisz jeszcze usunąć ze wszystkich głównych katalogów dysków pliki zarażone oraz pliki autorun.inf (zawierający wpis uruchamiający plik robaka). Tak samo sprawdź wszystkie używane pendrajwy, karty pamięci do aparatu i inne nośniki. Robak zaraża wszystkie możliwe dostępne napędy i dyski.

http://wklej.org/id/3daad78a86

to te logi

używam avasta ale nic temu ni robi

Złączono Posta : 29.10.2007 (Pon) 16:42

jak można rozpoznać pliki zarażone

.

Rzeczywiście, masz " Godzillę" na pendrive.

ComboFix usunął już “autorun.inf”, ale na dysku nie widać “MS32DLL.dll.vbs” - pewnie jest na penie.

Na razie to wszystko, bo “Godzilla” będzie powracać po każdym użyciu pendrive.

jessi

ej anieda sie tego jakoś maxymalnie wyeliminować niema jakiejś szczepionki czy cos ???

dziękuje wam bardzo

Złączono Posta : 29.10.2007 (Pon) 17:05

aha posiadam jeszcze drugi komp

tez był wykryty ten syf oto logi

http://wklej.org/id/4f4eab481b

jak już pisałem będę miał z nim styczność przez 4 lata i co mam z nim robić

1.Otwórz notatnika.

2.kliknij Menu Plik -> Otwórz (lub wciśnij Ctrl+O)

3.W pole “Nazwa pliku” (bez cudzysłowów) wpisz: (też bez cudzysłowów) “c:/autorun.inf” (jeśli wyskoczy komunikat że nie istnieje przejdź od razu do punktu 6.

4.Usuń całą zawartość pliku i pozostaw pustą.

5.Kliknij Menu Plik -> Zapisz

6.Wykonaj punkty 2-6 z kolejnymi dyskami/napędami/pendrive’ami, pamiętając żeby zmienić literę dysku (zamiast c:/ wpisz np. d:/ albo e:/ itp) i wykonać z każdym dyskiem (listę dysków znajdziesz klikając 2 razy na ikoną Mój Komputer).

Możliwe że to pomoże. Sprawdź to.

Ale w logu z tego drugiego komputera nie ma tej infekcji, nic na nią nie wskazuje.

jessi