Wirus to Win32:Agent- CPG

Witam. Jestem kompletną amatorką jeśli chodzi o logi, hijacki itp, widzę, że mam wirusa i zaczynam panikować. Pomóżcie.

Od dwóch dni kiedy odpalam internet pojaiwa się komunikat skanera dostępowego avast, że plik http://81.29.241.236/spoolsv32.exe[uPX] zawiera wirusa. Komputer zaczyna się lączyć z różnymi dziewnymi stronami, a avast informuje, że zaczęło się ściąganie wirusa, które mam przerwać. Wirus to Win32:Agent - CPG [trj]. Czasami komputer się resetuje.

Nie mam pojęcia o co chodzi, nie widzę nic podejrzanego, skanowanie nic nie daje, bo żadenego wirusa avast nie znajduje. Próbowałam też inne programu antywirusowe, ale nic, szukałam tego trojana w bazach wirusów, ale też nic.

Nie mam pojęcia co robić. Na szczęście umiem czytać i zrobiłam, jak polecacie Hijack. Oto on:

Bardzo proszę o rady. Jak się tego pozbyć? Tylko proszę, “wielkimi literami”, wprawdzie studia skończyłam, ale w tej dziedzinie to ze mnie blondynka:)

usuń wpisyHJT

Użyj Pocket Killbox. Zaznaczasz opcję Delete on Reboot oraz All Files i w polu Full Path of File to Delete wklejasz ścieżki

C:\WINDOWS\winlogon32.exe

C:\WINDOWS\System32\rpcc.exe

C:\WINDOWS\System32-865651235.exe

i naciskasz X czerwony. Program poprosi o reset kompa … czyli resetujesz.