Wirus typu "Rootkit" lub "Rokit"

Mam problem z wczytywaniem stron opartych na platformie onet.pl, interia.pl. Bez programu wspomagającego (tj. HotSpot Shield) przeglądanie tych stron jest niemożliwe. Mam laptopa. Formatowałam już go przy użyciu dysków do odzyskiwania oprogramowania. Niestety nic to nie dało. Avast! przechowywuje w kwarantannie jakieś pliki bibliotek. Kumpel stwierdził, że mam w kompie “Rootkit’a”, który jest gdzieś w plikach systemu. Podobno do jego usunięcia jest potrzebne odpowiednie oprogramowanie. Byłabym wdzięczna za podanie namiarów na takowy program oraz podanie instrukcji, które należy wykonać.

Pobiesz gmera otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html loga wklejasz na http://www.wklej.org a tutaj link do sklejki Pobiesz i przeskanuj komputer tym programem http://www.programosy.pl/program,malwar … lware.html i wkej logi ze skanowania

http://wklej.org/id/381450/

http://wklej.org/id/381452/

MalwareBytes nie wykrył żadnej infekcji.

Kumpel coś mi tam napomknął, że ten Rootkit mógł zainfekować partycję, która zawiera pliki do odzyskiwania oprogramowania. Tzn. posiadam dyski optyczne, które są odpowiedzialne za format dysku, następnie są one inicjatorami odzyskiwania oprogramowania z ukrytej partycji. Jest ona dostępna jedynie z poziomu zakładki zarządzanie dyskami. Jednakże nie mogę podjąć co do niej żadnych akcji. Wolałabym uniknąć usuwania tej partycji i wgrywania innego systemu. Istnieje sposób na jej przeskanowanie. Zaznaczam, że byłabym wdzięczna za szczegółowe instrukcje. No i mam jeszcze pytanko. Jeżeli nie uda się zlokalizować tego wirusa i się go pozbyć czy będzie on się dalej rozwijał i na przykład pogarszał pracę komputera?

agusia92 na logach się nie znam nie pomogę zaczekaj cierpliwie na pewno znajdzie się ktoś na forum co przejrzy logi

Brakuje loga z GMER, a to on właśnie służy do wykrywania i ewentualnego usuwania rootkitów.

Skan wykonujesz na ustawieniach domyślnych nic nie zmieniając.

Szczerze ten program to dla mnie kosmos. Dałam szukaj i niby jakieś pliki czy coś zostały wyświetlone ale nie wiem czy są one zainfekowane.

W ogóle ten program jest nieczytelny. Te pliki są wyświetlane podczas skanu w zakładce malware/ rootkit. Jak skończy skan to co robić??

Dodane 28.08.2010 (So) 15:27

http://wklej.org/id/382159/

Co dalej??

Infekcji tutaj nie ma. W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Widzę za to trochę za dużo oprogramowania ochronnego:

avast jest i tak nieaktualny, więc radziłbym odinstalować.

McAfee Security Center też mi się zdaje być kompleksowym pakietem security. Też radziłbym go usunąć, gdyż McAfee ostatnio słabo punktuje w statystykach.

Avast ściąga aktualne bazy wirusowe. Jest to wersja 4.8 z roczną bezpłatną licencją. Używam go od 3 lat i jest Ok. McAfee był zainstalowany razem z systemem. Avg to jedynie osłona sieciowa, a dokładniej sprawdza tylko strony pod względem jakichś zagrożeń. Co do OTL to poprzez sprzątanie jakie zostaną wykonane operacje? A te logi z Otl co wcześniej podałam też są czyste?

Chodzi o to że jest już wersja 5.0 !

Wiem o co Ci chodzi. Rzecz w tym, że on pobiera wszystkie szczepionki, sygnatury itp., które są pobierane przez inne nowsze wersje.

A dużą zaletą jest stabilny program nie wymagający częstego odnawiania licencji bądź wielokrotnych instalacji :stuck_out_tongue:

To, że wychodzą nowe wersje nie znaczy, że są lepsze. Większość z nich źle pracuje bądź nie jest stabilna.

Polegam na własnych doświadczeniach a nie na niesprawdzonych “nowościach”.

avast 5.0 był sprawdzany przez mnie i jest dobry i skuteczniejszy więc aktualizuj