Wirus UKASH

cześć!

mam problem z wirusem ukash wiadomo chce pieniędzy i oskarża o piractwo , normalnie system w trybie awaryjnym z internetem działa prosze o pomoc bo musze pilnie napisać do klienta. na dole są raporty :

OLT :

http://www.wklej.org/id/824473/

Extras:

http://www.wklej.org/id/824475/

z góry dziękuje za każdą pomoc

przepraszam za jakiekolwie błędy ale nie jestem zbyt zawansowanym użytkownikiem

Uruchom OTL. W okno Własne opcje skanowana / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zgódź się na ponowne uruchomienie (restart).

Po wszystkim pokazujesz nowy log Skanuj i raport z usuwania OTL.

tutaj jest :

skan:

http://www.wklej.org/id/824532/

raport:

http://www.wklej.org/id/824534/

niewiem czy to istotne ale przed wirusem włączyła się aktualizacja java i teraz też lecz narazie nie ryzykuje z aktualizacją

aha jeszcze znikł gadżet pogody ale inne zostały

Jest OK. Kosmetycznie uruchom OTL. W okno Własne opcje skanowana / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zgódź się na ponowne uruchomienie (restart).

Gadżet pogody dodaj sobie na nowo. Kliknij prawym przyciskiem myszy w puste miejsce na Pulpicie i wybierz Gadżety.

Nie posiadasz zainstalowanego programu antywirusowego. Wybierz sobie coś: Programy antywirusowe, nawet darmowego avast! Free Antivirus. Z tego co pamiętam, po rejestracji podziała rok.

  1. Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie, aby usunąć OTL wraz z jego kwarantanną.

  2. [Czyszczenie folderów przywracania systemu](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 50#entry50)

  3. Użyj SecurityCheck i zaktualizuj programy oznaczone jako “Out of date!”. To jedna z metod zapobiegania podobnym infekcjom w przyszłości. Szkodliwe oprogramowanie może dostać się do komputera przez luki w starych wersjach programów podczas gdy nowsze wersje programów posiadają załatane luki, które są obecne w starszych wersjach tychże.

W razie problemów z samodzielnym przejrzeniem raportu z SecurityCheck, przedstaw go proszę na forum, to pomyślimy razem. Już teraz widzę:

Odinstaluj starą Java 7 Update 5 i zainstaluj wersję 7 Update 7, czyli wejdź na stronę http://www.oracle.com/technetwork/java/ … 36441.html, zaznacz Accept License Agreement, pobierz i zainstaluj jre-7u7-windows-i586.exe

Poza tym:

Zainstaluj Windows 7 Service Pack 1 http://www.microsoft.com/pl-pl/download … px?id=5842 (interesuje Cię plik windows6.1-KB976932-X86.exe)

Zainstaluj Internet Explorer 9 http://download.microsoft.com/download/ … 86-plk.exe, źródło linka http://www.dobreprogramy.pl/Internet-Ex … 12086.html

  1. Co pewien czas możesz skanować system skanerem (to tylko skaner na żądanie, to program który skanuje system kiedy tego chcesz, to nie oprogramowanie które działa w tle i monitoruje pracę systemu)Malwarebytes Anti-Malware.
  1. Optymalizacja:

To programy, które sa uruchamiane wraz z Windows. Można je wyłączyć: Naciśnij logo Windows (flaga) + R >>> zostanie otwarte okno Uruchamianie >>> w okno Uruchamianie wpisz msconfig i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno Konfiguracja systemu >>> przejdź na kartę Uruchamianie i odznacz powyższe chyba, że masz zastrzeżenia co do którejś pozycji (np. jeżeli potrzebujesz, aby Gadu-Gadu było uruchamiane wraz z Windows, to nie odznaczaj go).

  1. Masz zainstalowane Gadu-Gadu.

Co powiedziałbyś o tym, żeby zmienić komunikator na lżejszy i dający możliwość rozmowy z użytkownikami Gadu-Gadu (uwaga, w alternatywnych komunikatorach nie zawsze działa przesyłanie plików, albo ja jestem zbyt leniwy żeby porządnie to skonfigurować).

Sam używam i polecam wśród kolegów WTW:

http://wtw.im/

http://www.programosy.pl/program,wtw.html

[http://www.fixitpc.pl/topic/65-darmowe- … entry386](http://www.fixitpc.pl/topic/65-darmowe-komunikatory-internetowe/page st 20 p 386)

WTW nie zużywa tyle zasobów co Gadu-Gadu. Oto porównanie Gadu-Gadu 10 i WTW jeżeli chodzi o zajętość pamięci, GG zużywa 80 MB, WTW 15 MB pamięci.

dS7oy.th.png

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)

Dziękuję.

Pozdrawiam.

bardzo dziękuje za pomoc uratowaliście mi prawie życie =D> =D> =D> =D>