Wirus uniemożliwia uruchamianie programów


(Polmen89) #1

Mój program wygląda następująco: od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć różnych programów- od Worda zaczynając na 7zipie kończąc. Nie działa również skrót alt-ctrl-delete. Co więcej w panelu sterowania nie działają opcje internetowe. Ogólnie- zaczynam się gubić w tym co jeszcze działa a co już nie :slight_smile: Dlatego bardzo proszę wszystkich, którzy się na tym znają o pomoc. Sam sobie z tym nie poradze. Nie chciałbym formatować dysku. Oto link do raportu z OTL:

http://wklejto.pl/91729

Z góry dziękuję za każdy pomocny wpis. Pozdrawiam


(system) #2

Przeskanuj przeskanuj komputer tym

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V ... 12768.html


(Acorus) #3

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar,vshare_toolbar.


(Polmen89) #4

teraz wygląda to tak:

http://wklejto.pl/91801

http://wklejto.pl/91797

Za każdym razem jak próbóję wejść w jakąkolwiek ikonkę z panelu sterowania pojawia się następujący komunikat: nie można odnaleźć pliku c:\windows\system32\rundll32.exe. Nie mogę otwierać plików tekstowych ani pozostałych programów


(ybu) #5

http://www.laart.eu/pc_serwis/exe-file- ... on-fix.htm


(Polmen89) #6

Witam. Udało się rozwiązać problem z plikiem c:\windows\system32\rundll32.exe. Nadal pozostaje jednak problem z otwieraniem programów.. Zrobiłem zgodnie z instrukcją dwa raporty (j.w.) Co dalej? Z góry dziękuję za dalsze instrukcje


(Acorus) #7

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware i Dr.WEB CureIt.Użyj tez SecurityCheck:http://screen317.changelog.fr/SecurityCheck.exe i sprawdź do czego musisz zainstalowac aktualizacje.

Na pierwszym planie Service Pack 3.


(Polmen89) #8

Wielkie podziękowania za pomoc dla Acorusa, ybu i TURANKANTOR13 :slight_smile: