Wirus w biosie

Jeśli nią poruszymy zachowuje sie jak robot xD serio ciężko opisać bo nikt tak pewnie nigdy po hacku nie miał. Musze przesłać zdjęcia co zrobię jutro jak i te logi kolejną apka :smiley:

Umówmy się tak. Ty zaczniesz pisać po polsku i zrozumiale i bez wciskania bzdur typu Hard Reset i innych popierdułek albo uznam że trolujesz i wciskasz ciemnoty lub jesteś na poziomie 1 klasy szkoły podstawowej. Wybierz.
P.S.
Dziwię się że po takim tekście, kopa w d… od „jessici” nie dostałeś.

MBR jest OK.

Czyli co teraz? Mamy pewna infekcje biosu czy jeszcze moge wysłać ci skan co to potwierdzi bo raczej te ścinki nie są normalne po włamie :slight_smile: Dodam aby że miałem zaszyfrowany laptop bitlockerem po tym całym zero dayu
:ram:

.

No tak na to się mówiło. Hard reset ale okej.
Podrzucam filmik. Podczas takiego poruszania się Wszyzstko zacina i mrozi naszą zapore. Gdybym trollował bym nie podsyłał logów Przetwarzanie: VID_20220201_095130.mp4…
Przetwarzanie: VID_20220201_095056.mp4…

Robiłem 4 HARD RESETY

Co oznacza wg. Ciebie „hard reset”?

i 1 ŚWIEŻĄ INSTALALACJE ( może to był błąd bo ja zrobiłem nośnik z zaainfekowanego systemu)

Co oznacza wg. Ciebie „świeża instalacja”?

Tak, nie podłącza się żadnych zbędnych pamięci masowych do środowiska, do którego straciliśmy zaufanie. Tym bardziej nie przygotowuje się instalatora na, jak twierdzisz, zainfekowanym systemie bo - zależnie od umownie nazwijmy go wirusa - może zainfekować system po zainstalowaniu (czyli w momencie kiedy masz już rozpakowany i działający Windows, który automatycznie zamontuje np. pendrive’a ze złem). Ale realnie bardzo mało prawdopodobne bo trzeba się naprawdę postarać o taki scenariusz.

Zapora dziwnie się zachowuje i się ciągle ścina

Co oznacza wg. Ciebie, że „zapora się ścina”?


Nawet ludzie z autyzmem w Twoim wieku, są już świadomi, że to co wiedzą oni, nie wie pozostałe 7 mld ludzi na Ziemi… Pisz więc jak człowiek, bez używania slangu bo nie każdy go zna. Ja np. nie znam.

1 polubienie

Hard reset > usuń Wsyzstko taka opcja formatu w ustawieniach windowsu.
Świeża instalacja > Pobranie windowsa na nośnik i usunięcie partycji.

Zauważyłem dziś że menedżer zadań też się ścina co o tym uważacie? logi dam po lekcjach. Sorki że nie zrobiłem tego wczoraj zabiegany wtorek był.

Podrzucam film z tym menedżerem udało mi się nagrać. Jak widać myszka sie podwaja, nikt z moich znajomych nie ma takiej sytuacji. Chyba to nie jest normalne że zapora się ścina jak i menedżer


Ciężko mi to opisać bo nikt nigdy pewnie nie miał takiej sytuacji.

Dodam że po ponownym uruchomieniu normalnie działa i się nie ścina.
Uważam tą sytuację za infekcje bo nigdy przed tym wlamem tak nie było

Miej na uwadze, że na problemy, które „ciężko opisać” będzie „ciężko odpowiedzieć”. Ja czytam i dalej nie rozumiem.

Nie wiem jak mogę to opisać bardziej.

Zapora się zacina i teraz zaczął czasami menedżer. Myszka się podwaja i jak ją ruszę komputer jak by zwariował. Czy rozumiesz teraz? Po prostu sie ścina i to tyle. Wcześniej tego nie było

Nie, nie rozumiem. Co to znaczy „zapora się zacina”? Zapora to filtr pakietów, moduł podsystemu sieciowego, niewidzialna dla użytkownika.

ZAPORA Z ZABEZPIECZENIAMI ZAAWANSOWAMI W WINDOWSIE JAK I MENEDŻER ZADAŃ.
Podsyłam logi FSS.txt (3,1 KB)

Proponuję odinstalować Kaspersky,
Uruchomić Windows Update,
Zrobić pełną aktualizację, również opcjonalną

Sprawdź działanie komputera

Okej. A po tym mogę zainstalować kasperskiego? Po tym włamie zawiodłem sie na defenderze :confused:

Właśnie chodzi o to, abyś sprawdził jak zachowuje się system bez Kasperskiego
Po tym, możesz zainstalować program zabezpieczający jaki tylko chcesz

I nie znam antywirusa, który ochroniłby Cię przed wszystkimi zagrożeniami.
Na pierwszym miejscu jest Człowiek, który wie co klika, co pobiera i co uruchamia.

1 polubienie

„Podwójny wskaźnik myszy” i „zacinanie” (wstawiłeś jedynie obrazy a nie filmiki) - ja bym zaczął od sprawdzenia pamięci i kondycji twardego dysku…zwłaszcza, że nie pomogła nowa instalacja systemu.

Okej, a jest od tego jakąś apka

Nie crackuje zadnych gier ani nie chodze po dziwnych stronach.
Był to zero day z discorda miałem pecha

Tutaj do sprawdzenia kondycji dysku twardego wersja nieinstalacyjna (portable).
https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/downloads/76547/CrystalDiskInfo8_14_2.zip/
Musisz wypakować i uruchomić diskInfo.64 jeśli masz 64 bitowy system, lub diskInfo.32, jeśli 32 bitowy.
Albo instalacyjna
https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/downloads/76547/CrystalDiskInfo8_14_2.exe/
Pamięć sprawdzisz narzędziem systemowym.
Naciśnij na klawiaturze klawisze „Windows” + „R”. W oknie „Uruchom”, w polu „Otwórz” wpisz polecenie: mdsched - a następnie kliknij przycisk „OK”.
Otworzy ci się okno do sprawdzenia pamięci.
Daj screena z CrystalDiskInfo (zmień w funkcjach zaawansowanych wartość RAW z HEX na DEC)

Po tych sprawdzeniach, jeśli wszystko będzie OK z dyskiem i pamięcią, wówczas czekaj na dalsze instrukcje od kolegów, już bardziej pod kątem infekcji w systemie, czy też może jakiegoś zbyt dużego obciążenia systemu przez jakieś procesy.

1 polubienie

Tu kolega dobrze mówi, polać mu!

Podaj dokładną specyfikację komputera, czy to jest laptop czy komputer stacjonarny - modele podzespołów.

@cyngiel_1
Odklejone BGA, zimne luty, hgw? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dobrze. Czyli jak standartowo jutro wszystko to co potrzebujecie do diagnozy prześlę.

Laptop l340 17-ih gaming (lenovo)

gtx 1050 zamiast 1650.
i5 9300th
256 gb dysku.

Podeślę jutro dxdiaga ( lub coś innego) i logi z diskcrystal pozdrawiam