Wirus w biosie

Tylko czemu nie współpracujesz z osobami które chcą pomóc.

Współpracuje? Jest tego dużo czytam i wykonuje to co trzeba

Jaki temat?

Nie wiem co to eset 32

Nie ma żadnych filmów. Te linki to czort wie co?
Jest tylko zdjęcie z podwójnym kursorem.
I non stop o ścinaniu, o podwójnym kursorze i zwariowanej zaporze.
Podwójny kursor, to przeinstaluj ponownie kolejno i osobno każdy sterownik HID.
Sprawdx czy przypadkiem nie masz w „wyświetlaj na innym ekranie” ustawionej opcji Duplikuj. Nawet jak nie masz to kliknij na Duplikuj a potem ponownie na Tylko ekran komputera.
Masz problemy z zaporą to opisz na czym polegają a nie ze wariuje. W Ustawieniach w opcji Aktualizacje i … masz Rozwiazywanie problemów, przejdź do Dodatkowe narzędzia i wybierz Połączenia przychodzace. Uruchom skanowanie i naprawę.
Uruchom wiersz poleceń (administrator) i wpisz sfc /scannow potem klik na enter. nastapi sprawdzanie plików systemowych.
Wstaw pełne screeny z Menedzera zadań. Moze się dowiemy co ci tyle Ram-u zżera.

Odtwarzają się te filmiki komuś?
Kolega cały czas pisze o „ścinaniu” się menedżera zadań i zapory.
Nijak bez filmiku nie da się „zdiagnozować” - o co właściwie chodzi?
Więc może cała ta nasza „debata” nie ma w ogóle sensu, skoro nie wiadomo tak do końca, co to jest to „ścinanie” się.
Więc faktycznie, może najlepiej wziąć lapka pod pachę i zanieść do serwisu.
Tam „zobaczą” o co dokładnie chodzi.
Zwłaszcza, że jest mowa, że gry działają a „zapora” (czyli co? jej okno? okno menedżera?) się ścinają.
PS. O kolega wyżej napisał już to samo…:slight_smile:

Dopiero teraz zauważyłem że filmy sie nie wysłały. Może dlatego że są to pliki mp4 i nie chcą sie wysłać. Zrobię to co napisał też jutro yaki. Znajde sposób na wysłanie video.

Filmik możesz wstawić na
https://megawrzuta.pl/
a tutaj dać link do niego.

https://megawrzuta.pl/download/debb5894f6263b6959144fad1c7fa716.html

Przyjrzyj sie uważnie i zobacz jak myszka wariuje przy puszczeniu zapory i daj znać co o tym uważasz

No, teraz wiadomo przynajmniej o co chodzi.
Według mnie to nie jest żaden wirus…tylko, coś ze sterownikami Intela jeśli już.
Tylko na tych dwóch otwartych oknach menedżera i zapory tak masz, czy na każdym otwartym?
Tylko jak ruszasz oknem, czy też jak jest nieruchome?
Masz najnowsze sterowniki grafiki Intela?
Te ze strony wsparcia lapka?
Pytałem się wcześniej, czy instalowałeś stery ze strony wsparcia lapka.
Te, które Windows 10 zaciąga automatycznie, nie zawsze są najbardziej odpowiednie.
Poza tym - w aktualizacjach opcjonalnych, trzeba przeglądać co zapodaje system, bo nieraz są tam sterowniki zupełnie nietrafione a Ty jak sam piszesz instalowałeś wszystko, co system zapodał jako opcjonalne.
Teraz może inni znajdą jeszcze jakieś podpowiedzi, co może powodować takie chwilowe opóźnienie.

Wszystko zaaktualizowane. Sprawdziłem apką.
Ta „zapora” ścina się tylko w trybie okna, tak to jest okej. Niewiem czemu uważasz że to nie jest wirus bo po włamaniu (za przeproszeniem) wsyzstko zaczęło się ■■■■■. Ze strony lapka mam Wsyzstko najnowsze nawet chyba biosa (aktualizacje).

Jeśli chodzi o to zacinanie. Mam tylko tak z menedżerem i zaporą, nic innego nie zauważyłem jak tym (trząsłem).

Niech się wypowiedzą inni.
Ja dalej uważam, że to nie jest wina żadnego wirusa.
Na screenach masz faktycznie duże obciążenie pamięci, więc zapodaj cały screen z menedżera zadań, kiedy masz tak około 70%.
To sporo jak na 8 GB pamięci.
Coś ci musi sporo jej zabierać.

Spoko jutro jak będę na kompie podrzuce z menedżera + proces64 i zrobie to co pisał @Yakii

Miałeś jeszcze sprawdzić jak będzie bez Kasperskiego.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

O to mi chodziło. Że jak puszczę myszka się podwaja

A tak być raczej nie powinno, znów sie powtórzę. To się zaczęło dziać po włamie to podwajanie mychy

ZAUWAŻYŁEM że nie mogę zrobić zdjęcia menedżera zadań. To kolejna rzecz tego syfu bo w innych apkach normalnie robie

Z tego powodu wrzucam zdjęcia aparatem




Procedura testowa.

Zrób pendrive z jakimś linuksem, np. Mint, odpal z niego i sprawdź czy jest ok.
Przy okazji warto zobaczyć jak temperatura CPU i GPU.
Takie problemy może sprawiać termika CPU lub GPU, dysk m2 (Crystal niczego nie wykryje), mostek, czy nawet sterowniki. Czasami byle sterownik od touchpada robi takie jazdy.

Najlepiej zainstalować system na czysto, czyli odpalić z pendrive, usunąć wszystkie partycje, zrobić wszystkie aktualizacje i dopiero zainstalować sterowniki. Dopiero wtedy testować. Nie instalować antywirusów, a tym bardziej takich z zaporami. Dlaczego? ano dlatego, że w systemie na przestrzeni czasu zachodziły i zachodzą zmiany, między innymi w ustawieniach bezpieczeństwa. Antywirusy z pewnym opóźnieniem starają się nadążyć za tymi zmianami, stąd ich wersje nie zawsze poprawnie działają, z każdą wersją systemu, bywa, że wykrywając starszą wersję, bez jakichś poprawek instaluje się inny moduł antywirusa, po aktualizacji w systemie potrafi się coś wysypać, i potem ścinanie itp. należy NAJPIERW wykonać wszystkie aktualizacje a dopiero na sam koniec instalować oprogramowanie, zwłaszcza tak inwazyjne jak antywirus.

Osobiście zalecam instalacje antywirusa bez zapory, bo 10 i 11 mają na tyle dobre zapory, że dla przeciętnego użytkownika obcy firewall to tylko przyczyna problemów i frustracji.

Temperatury okej. Niedawno u wujka rozkręciliśmy lapka wymieniliśmy pastę i wyczyściliśmy kurz.
Tak jak pisałem. System instalowałem od nowa usuwając lartycyje ale zainstalowałem Kasperskiego total security. Wątpię że on robi problemy ale dziś wieczorkiem po lekcjach stestuje i dam znać.

Przyjmę twoją poradę o zaporach możesz mieć rację