Wirus w flash playerze?


(Jarsonillo) #1

Witam, od paru dni na paru stronach min. na Youtube wyskakuje mi komunikat, że muszę zainstalować flash playera żeby strona funkcjonowała. I kiedy wchodzę na przykład na youtube, to na stronie pokazuje mi się coś takiego:

 

http://naforum.zapodaj.net/71b058f6a738.png.html

 

a po kliknięciu "OK" wyświetla mi się strona:

 

http://naforum.zapodaj.net/69597f32f365.png.html

 

Oczywiście mam zainstalowanego najnowszego flash playera ze strony Adobe i oczywiście tego czegoś nie zainstaluje, moje pytanie jest takie: co to jest, czemu mi się to wyświetla i czemu nie mam dostępu do youtube? Dzieje się tak od kilku dni.

 

Dodam jeszcze, że miałem pewien problem na allegro, bo za każdym razem jak chciałem wybrać jakąś kategorię (np. nieruchomości) to wyskakiwało mi okieno i pytało o akceptację urzycia flash playera. Za każdym razem klikałem ok i flash player dopiero wtedy działał. Ten problem jednak dziś znikł i jest z allegro wszystko w porządku.


(Acorus) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiązkowy-t478727/


(Jarsonillo) #3

Auddition

http://www.wklej.org/hash/d02a80f7b4b/

 

FRST

http://www.wklej.org/hash/9dfab349e79/

 

SHORTCUT

http://www.wklej.org/hash/e63c1604d3d/


(Acorus) #4

Otwórz notatnik systemowy i wklej:

CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho] - https://chrome.google.com/webstore/detail/dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho] - https://chrome.google.com/webstore/detail/dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho
C:\ProgramData\SetStretch.exe
C:\ProgramData\SetStretch.VBS

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.

Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/8/


(Jarsonillo) #5

Jak mam uruchomić jako administrator jak to jest plik tekstowy w notatniku i nawet nie mam takiej opcji żeby uruchomić jako administrator ?

 

 

EDIT:

 

Ok, źle zrozumiałem, uruchomiłem program FRST (myślałem, że chodzi o dokument tekstowy) jako administrator, kliknąłem fix i wyświetliło mi się coś takiego:

 

http://www.wklej.org/hash/4004e387ac4/

 

A to skan z Malwarebytes Anti-Malware

 

http://www.wklej.org/hash/efb14d67aa3/


(Acorus) #6

Czyli czyściutko.Skasuj folder C:\FRST


(Jarsonillo) #7

A co to w ogóle było ? O co chodziło, że wszystkie problemy nagle znikły ?

Ten program FRST, to jakiś antyvirus ? Lepszy od Kasperskiego Internet Security ? Bo obecnie posiadam KIS na kompie z oryginalną licencją.


(Acorus) #8

O to chodzi żeby znikły.


(Jarsonillo) #9

No dobra, to jaka była przyczyna ich pojawienia się?


(Jarsonillo) #10

Wezcie mi powiedzcie o co tu chodzi, bo nie mam juz cierpliwosci. 3-4 dni bylo dobrze i znowu mi wyskakuja jakies komunikaty o flash playerze. Przeskanowalem laptopa Kasperskim Internet Security i nic nie wykryl. Youtube w ogole sie nie wlacza, na na niektorych stronach na ktorych potrzebny jest flash player wyskakuja mi takie komunikaty

 

http://naforum.zapodaj.net/e63b5211a6f9.png.html

 

i strony nie chca sie ladowac.


(Atis) #11

Masz zainfekowany router: http://whois.domaintools.com/217.79.182.212

Zaloguj się do routera i ustaw serwery DNS zalecane przez dostawcę internetu lub przywróć fabryczne ustawienia routera. Zablokuj zdalny dostęp do panelu administracyjnego i zabezpiecz router porządnym hasłem:

KLIK - KLIK - KLIK - KLIK


(Jarsonillo) #12

Faktycznie, to chodziło o ruter. Był zainfekowany, zresetowałem modem i zrobiłem wszystko jak jest napisane w tym linku http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=568 , podziałało - problem flasha i komunikatów rozwiązałem, ale pojawił się inny, dziwny problem. Mianowicie kiedy w ustawieniach rutera (tp link TD-W8901G) wybieram w opcji Broadcast SSID “YES” i utalam hasło na sieć internetową, to jedne laptopy mogą się połączyć z siecią, inne laptopy nie, gdy nie ustalam żadnego hasła (Authentication Type jest na Disabled) to mogą się do sieci logować wszystkie laptopy, kiedy ustalam Broadcast SSID na “No” żaden laptop nie może zalogować się do sieci. Mam 3 laptopy w domu i żeby wszystkie 3 miały internet, to musi sieć być bez hasła czyli każdy sąsiad może kożystać z mojej sieci. O co może chodzić. Dodam, że wcześniej, tj. rano sieć działała dla wszystkich laptopów prawidłowo tylko wyskakiwały te kompunikaty z flashem na wszystkich laptopach.


(Atis) #13

Załóż temat w dziale Sieci…

http://forum.dobreprogramy.pl/sieci-komputerowe-f14/


(Jarsonillo) #14

Właśnie przed chwilą to zrobiłem, ale ten temat można uznać chyba za rozwiązany, bo problem z tymi komunikatami zniknął. Już nie przekierowuje mnie nigdzie i nie każe mi instalować flasha, nie pyta o akceptację flasha na innych stronach żeby móc dalej kożystać z danej strony.