Wirus w MEMORY.DMP

Mam taki problem… avast! wykrył wirusa w pliku MEMORY.DMP i mówi że to wirus/robak Whiplash-4592-B

co mam zrobić z tym plikiem? czytałam już że można go usuwać ale co z tym wirusem? mogę to usunąć, i w jaki sposób?

Nie było pytania o zmianę antywirusa, tylko o to co zrobić z wykrytym wirusem. Moim zdaniem, jeśli Avast jest na bieżąco aktualizowany i odpowiednio ustawiony, jest dość skuteczny.

Zastosuj się do rad Avasta. Spróbuj usunąć albo poddać kwarantannie, wtedy przeskanuj jeszcze raz dysk i napisz jakie są efekty. Poza tym czy komputer działa poprawnie?

Ok, usunęłam a jutro przeskanuję komputer jeszcze raz. Wszystko działa dobrze.

A co do antywirusów to nie znam się na nich zbyt dobrze więc może podasz mi przykład jakiegoś innego. Kiedyś miałam jeszcze BitDefender i Nod32, ale nie razem. I jeszcze jedno: czy mogę pozbyć się zarażonych plików z kwarantanny avasta ? chodzi mi o to czy nic nie stanie się z systemem.

Kasia9696 ,

Proszę zapoznać się z tematem Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.