Wirus w modemie?

Witam,

Mam pytanie, czy antywirus na komputerze skanuje również modem który jest do niego podłączony?

Zastanawiam się nad tym, czy w moim modemie/routerze nie ma jakiegoś wirusa, ponieważ na Wifi jakoś dziwnie się rozłącza co jakiś czas, niby jest zasięg i wszystko a kółko kręci się w nieskończoność i storna się nie ładuje. Później to wraca do normy po czasie, albo muszę zrobić restart modemu. Jak jest na kablu to wszystko działa ok.

pozdrawiam.

Antywirusy raczej nie mają takiej możliwości.

Masz na myśli modem czy router?

Modem, technicznie rzecz biorąc, nie jest komputerem (chyba, że… jest, co nie jest dziwne, gdy obecnie samodzielnym komputerem może być nawet dysk twardy), to urządzenie peryferyjne podłączane do komputera. Raczej ciężko o wirusy czy inne malware na modem.

Komputerem - choć nie ogólnego zastosowania - jest natomiast router. I znane są przypadki zainfekowanych routerów.

To raczej nie ma związku. Gdyby router był zainfekowany, to byłoby to wykonane tak, byś niczego nie zauważył. Prawdę mówiąc - na moim TP-Linku też się to zdarza, szczególnie przy słabszym zasięgu. Myślę, że po prostu taka jest jakość tego sprzętu.

Jak na razie jedymym znanym mi sposobem na jednoznaczne załatwienie tej sprawy jest ponowna instalacja oprogramowania routera.