Wirus w pliku vimc.exe

Witam. Kaspersky Online wykrył jakiś ■■■■. Nie wiem czy jest on groźny, czy to może fałszywy alarm. Poniżej przedstawiam rezultat skanowania Kaspersky Online oraz logi: HijackThis i Silent Runners. Liczę na waszą pomoc oraz dokładne objaśnienie krok po kroku co zrobić aby pozbyć się szkodników bo w tych sprawach jestem amatorem kwaśnych jabłek :slight_smile: . Dodam że skaner TrendMicro Online oraz NOD32 nic nie wykryły. Oto logi:

Kaspersky Online

HijackThis

Silent Runners

Możesz kosmetycznie ciachnąć.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Użyj programu Odkurzacz i usuń nim wszystko, co znajdzie.

Przeczyść TEMP’y programem ATF Cleaner.

Hmmm… zainstaluj style, które są z tym pliczkiem jeszcze raz tylko tym razem najlepiej z innego źródła.

Możesz sprawdzić jeszcze plik na stronie http://www.virustotal.com/vt/

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Nie używaj przy pisaniu Caps Lock-a zmień tyuł.

Pozdrawiam Gutek2222

czy mam wkleić również pierwszą linijkę, a dokładniej to: Windows Registry Editor Version 5.00, czy całość?

Koniecznie musisz wkleić nagłówek czyli Windows Registry Editor Version 5.00 ponieważ bez tego FIX po prostu nie zadziała.

OK wszystko wykonałem według poleceń, jest dobrze. A co do tych stylów visty to dziwna sprawa bo wcześniej kasper nic nie wykrywał a teraz ma jakies dąsy. No nic, może ktoś miał podobny przypadek. Poczekam może ktoś się ogłosi na forum.