Wirus - Win 7 Security 2011


(Antywirus123) #1

Witam,

wczoraj podczas przeglądania stron nagle zamknęła się przeglądarka i uruchomił się skaner win 7 security 2011. Zablokował mi on przeglądarki - Firefoxa, jak i IE. Korzystając z drugiego komputera dowiedziałem się, że jest to wirus. Niestety jestem zielony jeżeli chodzi o komputery, dlatego zwracam się o pomoc do Was. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Z tym, że mam jeszcze jeden problem. Wiem, że potrzebne będą logi mojego komputera, ale w związku z tym, że ten wirus blokuje mi dostęp do stron, jestem zmuszony pisać tego posta, jak i wysłać logi na niezainfekowany komputer. Jedynym wyjściem jest przerzucić je za pomocą pendrive'a, ale czy to jest bezpieczne? Boje się aby ten wirus nie przedostał się za jego pomocą na "czysty" komputer, czy moglibyście mi coś doradzić?


(Spandau) #2

Nic się nie stanie ale jeśli masz obawy to najpierw możesz pobrać Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html Uruchom zainfekowany komputer w trybie awaryjnym Zainstaluj program wykonaj pełne skanowanie usuń co znajdzie podaj log na forum

Następnie podaj logi OTL. OTL.txt oraz Extras.txt Instrukcje otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Antywirus123) #3

Otl: http://wklej.to/tOXhs

Extras: http://wklej.to/yZPQv


(Spandau) #4

Skoro otrzymałeś pomoc gdzie indziej to temat uważam za zamknięty.