Wirus WIN32/Nimda


(Agmitura) #1

Poszukuję definicji tego wirusa [tak jak w tytule],Google nie znalazły definicji i na stronie Mks też go nie ma.Już go usunąłem ale chcę się dowiedzieć co on może ,mógł popsuć .POZDRAWIAM! !!


(fiesta) #2

Ależ jest opis na stronie MKSa. Masz go tutaj:


(Asterisk) #3

A tu >>>>>>

http://www.google.com/search?hl=pl&ie=I ... lr=lang_pl


(Zbych ) #4

Robal nie powinien istnieć już przynajmniej 3 lata a jednak sie uchował, sam robal nie powoduje zadnych szkód jednak udostępnia w sieci cały dysk bez wiedzy użytkownika i w ten sposób inny użytkownik sieci może nawet skasować dane na zarażonym kompie. Robal w kilka minut zaraża wszyskie kompy które znajdują sie w otoczeniu sieciowym aby sie go ustrzec najlepiej wyłączyć udostępnianie plików i drukarek w sieci.


(Rikamuru) #5

Zbych był z tych co się boją myśleć :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(Zbych ) #6

Speed ja sie nie boje żadnych wirusów a wręcz przeciwnie staram sie jak nawięcej ich załapać a następnie wykorzystać oczywiscie w celach edukacyjnych ale kiedyś jak byłem początkującym użytkownikiem internetu to trzymały sie mnie rożne głupoty i jak znalazłem w sieci taki komp zarażony wirusem Nimda to usuwałem z niego co popadło łącznie z plikami systemowymi teraz już nie płatam nikomu takich figli.


(Michelv1987) #7

Witajcie mam problem z tym robakiem, a dokladniej nie moge usunac rejestru pliku. Jak wlaczam firefoxa to automatycznie pokazuje sie okno instalacji pliku readme.eml , gdy kasuje plik instalacyjny znajdujacy sie w system32 , to dalej kiedy chce uruchomic przegladarke wystepuje ten sam blad i wyskakujace okienko.Zadne antyvirusy nie pomagaja, jak usune plik to dalej sie jakims cudem instaluej sam.W rejestrze tez wyszyscilem wszytskie nazwy zwiazane z tym problemem i nic nie pomaga.wiem ze temat jest starszy ale prosze o jakas pomoc.Bede wdzieczny o szybko odpowiedz.POZDRAWIAM


(mysz 1) #8

Tu masz wszystko :

http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Nimda.html