Wirus Win32.Virut.CF, problem z uruchomieniem XP

Witam

Wczoraj podczas uruchomienia XP nie włączył mi się pulpit. Włączyłem i wyłączyłem explorer.exe i się pokazał. Po chwili Norton AV 2009 wykrył wirusa: Trojan.Win32.Virut.CF (jakoś tak) , i poprosił o restart. Wykonałem restart, lecz po nim Windows się nie uruchomił do końca :frowning: Po załadowaniu windy powstaje dziwna sytuacja - wyświetlany jest ekran Trwa ładowanie ustawień użytkownika, coś mrugnie (chyba tapeta) i po chili wyświetla się ekran Trwa wylogowanie i tak w kółko. Co najgorsze nie pomógł reinstall Windowsa ! :o W trybie awaryjnym to samo.

Może mi ktoś pomóc ! Potrzebuje mojego kompa jak najszybciej :slight_smile: Bardzo proszę.

w przypadku wirusa Virut

1.format wszystkich dysków i partycji bez wyjątku

2.instalacja nowego systemu w żadnym przypadku nie używać sterowników i instalek będących wcześniej na kompie

3.zainstalować pożądny antywirus np. można potestować przez 30 dni Kaspersky Anti-Virus http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

:slight_smile:

Pewnie nie robiłeś pełnego formatowania dysku dlatego virus nadal może się gdzieś ukrywać !!

Dodane 07.02.2009 (So) 13:00

Polecam antywirus NOD32 download

No tak pełnego formata nie robiłem, a czy mogę w jakiś sposób zrobić backup ?

Tak możesz zrobić backup (ale jeżeli będziesz robił pełnego formata) to potrzebujesz zewnętrzny dysk (lub drugi dysk) albo flasha ale na flashu dużo nie zmieścisz :!:

Zobacz: Archiwizacja Danych

Backup?? Poczytaj co napisał Ci Leon$. Chcesz przenieść wirusa?

Trudno :frowning: A norton to nie pożądny antywir ?

Witam amm ten sam problem i wiem ze reinstalacja nic nie pomoze bo robilem to juz 3 razy ;/ i pytanie czy jezeli najwazniejsze dane przerzuce pod linuksem [ubuntu] na zupelnie nowy fizyczny dysk jest szansa ze wirus sie przeniesie razem z nimi ?? :?: :?: